Elżbieta Wasiuczyńska – Spotkanie z ilustratorką 29.04.2011 – Księgarnia “Z Bajki” Poznań

W słoneczny piątek 29 kwietnia 2011 roku wszyscy fani Pana Kuleczki, Kaczki Katastrofy i Psa Pypcia mieli okazję spotkać w Księgarni „Z Bajki” ilustratorkę cyklu książek o tych bohaterach – Elżbietę Wasiuczyńską.
Artystka ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa i Grafiki i jest autorką ilustracji do książek i czasopism dla dzieci, podręczników, bilbordów reklamowych, plakatów i ubrań. Za serię książek „Pan Kuleczka” otrzymała wyróżnienie na wystawie Pro Bolonia w 2001 roku. Ponadto stworzyła oprawę graficzną do „Królowej Śniegu” Hansa Christiana Andersena, „Zaczarowanych historii” Marii Ewy Letki – Książki Roku 2010 czy „Pamiętnika Czarnego Noska” Janiny Porazińskiej.
Ilustracje Elżbiety Wasiuczyńskiej są charakterystyczne i od razu rozpoznawalne, ciepłe, niezwykle barwne i przyjazne, bardzo lubiane przez najmłodszych czytelników oraz ich rodziców. Oglądając jej prace od razu widać, że artystka z ogromnym wyczuciem bawi się kolorami: z jednej strony intensywne, głębokie, silne i żywe; z drugiej przytłumione i stonowane. Dzięki temu mocno akcentują usposobienie bohaterów oraz budują niezwykły i wyjątkowy klimat miejsc akcji oraz nastrój chwili.
 
Spotkanie z ilustratorką odbyło się w niezwykle klimatycznym miejscu, jakim jest księgarnia „Z Bajki”, szczególnie wystrojonym na tę okazję. Już na wejściu wszystkich gości witał wielki stand Pana Kuleczki, a każdy mały czytelnik mógł otrzymać medal z wizerunkiem ulubionego bohatera za udzielenie odpowiedzi na niezwykle proste pytanie dotyczące bajki. Wizyta artystki odbyła się niestety w godzinach popołudniowych, tuż po rozpoczęciu długiego weekendu majowego, więc nie zgromadziła tłumów. Dzięki temu było jednak kameralnie, rodzinnie, a ta przyjazna atmosfera sprzyjała rozmowie i nikt nie krępował się zadawać pani Wasiuczyńskiej pytań czy brać udziału w konwersacji. Można było się dowiedzieć wielu ciekawostek, między innymi jak zrodził się pomysł na zilustrowanie cyklu o „Panu Kuleczce”. Bez pośpiechu można było zdobyć autograf czy zrobić zdjęcia. Spotkania tego typu są niezwykle szczególne dla najmłodszych czytelników, którzy mogą poznać kulisy powstawania ich ulubionych bajek oraz twórców niepowtarzalnych ilustracji, które zapamiętują na całe życie i przekazują kolejnym pokoleniom. J

Komentarze

komentarzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii elżbieta wasiuczyńska, ilustratorka, media rodzina, pan kuleczka, spotkanie autorskie, zaczarowane historie i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*