Joanna Jodełka – Spotkanie autorskie 19.05.2011 – Księgarnia “Z Bajki” Poznań, zdjęcia


Joanna Jodełka, autorka kryminałów, których akcja dzieje się w Poznaniu, odwiedziła księgarnię „Z Bajki” w ciepły czwartkowy wieczór, by promować swoją najnowszą książkę pt. „Grzechotka”, która właśnie ukazała się nakładem wydawnictwa W.A.B. Jest to drugi kryminał w dorobku pisarki. Za swój debiut, „Polichromię* zbrodnię o wielu barwach”, pisarka otrzymała w 2009 roku Nagrodę Wielkiego Kalibru, pokonując tym samym wielu znanych pisarzy, jak Marka Krajewskiego czy Marcina Świetlickiego. Urodzona w Siedlcach, Joanna Jodełka, ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i zauroczona tym miastem, zamieszkała tu na stałe.

Spotkanie, które rozpoczęło się punktualnie o 19:19, poprowadził dziennikarz Radia Eska – Maciej Narożny. Dzięki licznym pytaniom prowadzącego dowiedzieliśmy się paru ciekawostek o autorce. Jej przygoda z pisaniem rozpoczęła się dość późno, w wieku 35 lat. Wcześniej prowadziła sklep z afrodyzjakami „Zapach kobiety”, lecz gdy interes się nie powiódł, zrodził się w jej głowie pomysł na napisanie książki. I tak już zostało. „Polichromia”, dzięki której Joanna Jodełka odniosła sukces, była dla niej motywacją, by pisać dalej. Inspiracją jest dla niej sztuka oraz osoby, które spotyka na co dzień. Bodźcem do napisania pierwszego kryminału była dla pisarki obserwacja na pozór zwyczajnego życia i przeciętnych ludzi. Pisarka ma już w planach wydanie trzeciej powieści, w której tym razem chce umieścić wątki siedleckie.

Spotkanie odbyło się w dość kameralnym gronie, w przyjemnej i luźnej atmosferze. Pozytywną niespodzianką było nagrodzenie książką „Polichromia” pierwszych trzech uczestników spotkania, którzy mieli pytanie do pani Jodełki. Dużym atutem była również szczerość i zaskakująca skromność pani Joanny. Lekko stremowana, sprawiała wrażenie, jakby było to jedno z pierwszych spotkań autorskich, w których bierze udział. Z chęcią wyczerpująco odpowiadała na każde pytanie. Pozostaje tylko życzyć dalszych sukcesów pisarce oraz czekać na trzecią, już zapowiedzianą przez Joannę Jodełkę powieść kryminalną.

Komentarze

komentarzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Grzechotka, Joanna Jodełka, nagroda wielkiego kalibru, Polichromia, spotkanie autorskie, TimeMachine, w.a.b.. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*