Barbara Gawryluk – Spotkanie autorskie 25.11.2011 -Poznań

Znakomita autorka książek dla dzieci i młodzieży, tłumaczka oraz dziennikarka radiowa, Barbara Gawryluk była piątkowym gościem poznańskiej Księgarni „Z Bajki”, gdzie promowała swoją najnowszą, wydaną w ostatnich dniach książkę, „Mali bohaterowie”. Autorka na co dzień pracuje w Radiu Kraków. Jak sama przyznaje, praca jako dziennikarz pochłania większość czasu, dlatego książki pisze dopiero od kilku lat, najczęściej podczas wakacji, choć od zawsze chciała to robić. Największe inspiracje czerpie z rozmów z dziećmi, które są dla niej niezwykle cenne i pouczające. Właśnie dlatego bohaterami jej wszystkich opowieści są takie same dzieci, jak te, które poznaje każdego dnia.
Barbara Gawryluk skupiła się głównie na swojej nowej książce, zatytułowanej „Mali bohaterowie”, która jest zbiorem autentycznych i heroicznych opowieści. Jej bohaterami nie są sławne osoby, ale zwykłe dzieci, które w obliczu trudnej sytuacji i zagrożenia, potrafiły wykazać się odwagą, zaradnością i prawdziwym bohaterstwem, dzięki czemu uratowały komuś życie. Jest to niezwykle mądra książka, pełna ważnych informacji i cennych wskazówek. Poza tym goście i mali czytelnicy mogli posłuchać wielu ciekawych i śmiesznych anegdot z życia pisarki, która po rozmowie z chęcią odpowiadała na pytania i podpisywała książki. Autorka ma świetny kontakt oraz podejście do dzieci i młodzieży, więc całe spotkanie upłynęło w niezwykle przyjaznej, ciepłej i bajecznej atmosferze.  

Komentarze

komentarzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii barbara gawryluk, dżok, gwizdek, kaktus, mali bohaterowie, radio kraków, spotkanie autorskie, zuzanka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*