Oniryczność w książkach: “Mały Duszek” i “Krabat”, czyli senne warsztaty dla dziecka, mamy i taty z ilustratorką Katarzyną Bajerowicz, zdjęcia

W piątek 24 lutego 2012 roku w poznańskiej Księgarni Z Bajki odbyły się oniryczne warsztaty dla dzieci i ich rodziców. Zajęcia plastyczne prowadziła Katarzyna Bajerowicz, której ilustracje coraz częściej można znaleźć w wydawanych obecnie książkach dla dzieci i młodzieży, zarówno nowościach, jak i klasyce. Ilustratorka znana jest między innymi z prac do książek: “Krabat” Otfrieda Preusslera, “Biuro zagubionych zabawek” Iwony Czarkowskiej czy “To się nie mieści w głowie” Renaty Piątkowskiej. Inspiracją do przeprowadzenia warsztatów były właśnie teksty Otfrieda Preusslera “Mały Duszek” oraz “Krabat”. Podczas warsztatów dzieci przedstawiały rzeczywistość na wzór marzenia sennego malując białą kredką na czarnym papierze. W trakcie wykonywania prac ilustratorka udzielała cennych porad i dzieliła się swoim artystycznym doświadczeniem. Wszystkiemu towarzyszyła dobra zabawa i rodzinna atmosfera.
Katarzyna Bajerowicz to poznańska malarka, blogerka i fotograf. Prowadzi blog “mama 3 świnek”, który można znaleźć pod tym adresem.
Przez wiele lat pracowała jako grafik kreatywny w różnych agencjach reklamowych, obecnie zajmuje się ilustracją. Osoba z sercem na dłoni, pełna wdzięku i wyobraźni, a jej ilustracje po prostu zachwycają.

Ten wpis został opublikowany w kategorii ilustracja, Katarzyna Bajerowicz, Krabat, Mały Duszek, oniryczność w książkach, spotkanie autorskie, warsztaty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>