Przygody Alberta Albertsona – Gunilla Bergström

Poznańskie wydawnictwo Zakamarki, świetnie znane szczególnie młodszym czytelnikom i ich rodzicom, przygotowało, jak co roku mnóstwo fantastycznych książek na sezon jesienno-zimowy. Szczególnie urzekła mnie seria zabawnych i przewrotnych historyjek o przedszkolaku Albercie Albertsonie. Zakamarki poszły na całość i wypuściły na rynek od razu trzy części przygód tego sympatycznego malucha: “Dobranoc, Albercie Albertsonie”, “Nieźle to sobie wymyśliłeś, Albercie” oraz “Pospiesz się, Albercie”. 

Albert ma kochającego i nieco zabieganego tatę oraz kota o imieniu Puzel. Jak każdy mały chłopiec nie zawsze słucha ojca i ma tysiąc pomysłów na minutę, szczególnie, kiedy powinien już spać (a to zapomniał umyć zęby, chce mu się pić, soczek się wylał na kołdrę, coś straszy w szafie…) albo być uszykowany do przedszkola (koniecznie trzeba się jeszcze pobawić klockami i lalką oraz pooglądać niesamowite węże w przyrodniczej książce). Tatuś Alberta ma zatem ręce pełne roboty. Aż strach, choć na chwilę stracić z oczu tego niezwykle pomysłowego chłopczyka… 
W książkach nie brak aktywności i silnych emocji, od radości i zabawy, po złość, lęk i zazdrość. Jednego dnia Albert jest grzeczny i potrafi zająć się sobą, a czasem trochę rozrabia – szczególnie, gdy nie ma ochoty zrobić tego, co każe mu tatuś (na przykład ma już spać, ale on woli, by przeczytać mu jeszcze jedną bajkę). I dobrze, w końcu wszyscy – nawet najmłodsi, mają prawo wyrażać swoje zdanie i czasem trochę pogrymasić. Tym bardziej, że sam tatuś często łapie się na tym, że postępuje dokładnie tak samo, jak jego mały synek. I potrafi się z tego razem z Albertem głośno śmiać.
Autorką książek jest Gunilla Bergström – szwedzka pisarka, ilustratorka i dziennikarka, która zasłynęła właśnie dzięki serii o Albercie, o którym napisała już ponad 30 książek. Wydawnictwo Zakamarki wydało jak dotąd trzy z nich, ale na pewno niebawem na rynku pojawią się kolejne. Czekam z niecierpliwością! 🙂

Komentarze

komentarzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Albert Albertson, Gunilla Bergström, książki dla dzieci, wydawnictwo zakamarki, zakamarki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.