Przygody Alberta Albertsona – Gunilla Bergström

Poznańskie wydawnictwo Zakamarki, świetnie znane szczególnie młodszym czytelnikom i ich rodzicom, przygotowało, jak co roku mnóstwo fantastycznych książek na sezon jesienno-zimowy. Szczególnie urzekła mnie seria zabawnych i przewrotnych historyjek o przedszkolaku Albercie Albertsonie. Zakamarki poszły na całość i wypuściły na rynek od razu trzy części przygód tego sympatycznego malucha: “Dobranoc, Albercie Albertsonie”, “Nieźle to sobie wymyśliłeś, Albercie” oraz “Pospiesz się, Albercie”. 

Albert ma kochającego i nieco zabieganego tatę oraz kota o imieniu Puzel. Jak każdy mały chłopiec nie zawsze słucha ojca i ma tysiąc pomysłów na minutę, szczególnie, kiedy powinien już spać (a to zapomniał umyć zęby, chce mu się pić, soczek się wylał na kołdrę, coś straszy w szafie…) albo być uszykowany do przedszkola (koniecznie trzeba się jeszcze pobawić klockami i lalką oraz pooglądać niesamowite węże w przyrodniczej książce). Tatuś Alberta ma zatem ręce pełne roboty. Aż strach, choć na chwilę stracić z oczu tego niezwykle pomysłowego chłopczyka… 
W książkach nie brak aktywności i silnych emocji, od radości i zabawy, po złość, lęk i zazdrość. Jednego dnia Albert jest grzeczny i potrafi zająć się sobą, a czasem trochę rozrabia – szczególnie, gdy nie ma ochoty zrobić tego, co każe mu tatuś (na przykład ma już spać, ale on woli, by przeczytać mu jeszcze jedną bajkę). I dobrze, w końcu wszyscy – nawet najmłodsi, mają prawo wyrażać swoje zdanie i czasem trochę pogrymasić. Tym bardziej, że sam tatuś często łapie się na tym, że postępuje dokładnie tak samo, jak jego mały synek. I potrafi się z tego razem z Albertem głośno śmiać.
Autorką książek jest Gunilla Bergström – szwedzka pisarka, ilustratorka i dziennikarka, która zasłynęła właśnie dzięki serii o Albercie, o którym napisała już ponad 30 książek. Wydawnictwo Zakamarki wydało jak dotąd trzy z nich, ale na pewno niebawem na rynku pojawią się kolejne. Czekam z niecierpliwością! 🙂

Komentarze

komentarzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Albert Albertson, Gunilla Bergström, książki dla dzieci, wydawnictwo zakamarki, zakamarki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*