„27, czyli śmierć tworzy artystę” Alexandra Salmela- spotkanie autorskie 17.01.2013, Kluboksięgarnia Głośna – zdjęcia

Sporo ostatnio narzekałam na brak spotkań autorskich w Poznaniu. Z kolei, gdy jakieś miało miejsce, to nie cieszyło się zbyt dużym zainteresowaniem i przyzwoitą frekwencją. Jakie było moje pozytywne zaskoczenie po przybyciu do kluboksięgarni Głośna na spotkanie z debiutującą pisarką Alexandrą Salmelą, która przyjechała do Poznania, by promować wydaną w połowie zeszłego roku nakładem wydawnictwa W.A.B. książkę „27, czyli śmierć tworzy artystę”. Mimo śniegu i ujemnej temperatury czekała na nią w Głośnej pełna sala czytelników. Autorka czytała fragmenty powieści i odpowiadała na liczne pytania zgromadzonych osób. A mi udało się pstryknąć z oddali kilka zdjęć (niestety tym razem ciut gorszym aparatem).

Alexandra Salmela (ur.1980) – pisząca po fińsku Słowaczka, autorka licznych opowiadań, wierszy i dramatów. Studiowała reżyserię teatralną w Bratysławie i filologię fińską w Pradze. Mieszka w Finlandii z mężem i dwójką dzieci. „27, czyli śmierć tworzy artystę” (2010) – to jej debiutancka powieść, uhonorowana nagrodą literacką dziennika „Helsingin Sanomat” oraz nominowana do prestiżowej Finlandia-palkinto (Wydawnictwo W.A.B.)

Komentarze

komentarzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Alexandra Salmela, Głośna, spotkanie autorskie, wydawnictwo w.a.b.. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*