„Generacje – Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń.”

Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Grupy Lotos na wiosnę 2013 r. ruszyła czwarta już edycja wielomiesięcznego projektu „Generacje-Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń”, który integruje we wspólnym twórczym działaniu dzieci z Domów Dziecka i seniorów z Uniwersytetu III Wieku. W obecnej edycji projektu biorą udział 4 miasta: Gdańsk, Kraków, Poznań oraz Toruń, gdzie aktywnie działają Koordynatorzy kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
Projekt „Generacje-Kreacje” ma na celu aktywizację dwóch marginalizowanych grup społecznych i wiekowych i przygotowanie ich do odbioru i tworzenia kultury. Jednocześnie celem projektu jest ukazanie dzieciom z Domów Dziecka innych postaw życiowych niż te, które znają ze swoich rodzinnych domów, a seniorom przywrócenie energii i radości płynących z poczucia, że ich obecność, umiejętności i aktywne uczestnictwo we wspólnych zajęciach z dziećmi, są dla tych ostatnich na wagę złota. Dzięki wspólnym wyjściom do teatru, na wystawy i koncerty oraz uczestnictwu w warsztatach muzycznych, plastycznych i teatralnych, służących wystawieniu wspólnego spektaklu, uczestnicy projektu mają możliwość realizowania swoich pasji, twórczego spędzania wolnego czasu i budowania trwałych przyjaźni i więzi międzypokoleniowych.  
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej informacji na temat Projektu „Generacje-Kreacje” na stronie Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom.
Fundacja CPCD na Facebooku.

Komentarze

komentarzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii cała polska czyta dzieciom, Fundacja ABC XXI, Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*