Matthias Picard – Jaś Ciekawski. Podróż do serca oceanu

Czy poznaliście już Jasia? Jasia Ciekawskiego? Jaś założył na siebie specjalny skafander i postanowił wyruszyć w podróż do serca oceanu. Na samym dnie zobaczył rzeczy, o których nam się nawet nie śniło. Bardzo przyjacielski chłopiec z tego Jasia, gdyż nie chce podwodnych skarbów chować tylko dla siebie. Dzięki dołączonym z tyłu książki okularom 3D możemy razem z Jasiem zanurkować i podziwiać morską florę i faunę. Pod wodą znaleźć można naprawdę wiele rzeczy: wrak samochodu, wózek sklepowy, oponę czy opakowania po starych, zużytych produktach. Ale prawdziwe kosztowności znajdują się o wiele głębiej. Wspólnie z Jasiem podziwiać będziemy niezliczone gatunki ryb, spotkamy foki i żółwie, staniemy oko w oko z rekinem i cudem uda nam się uniknąć pożarcia. Podwodny świat roślinny stanie przed nami otworem. Będziemy pływać pośród glonów, zielenic i krasnorostów. W głębinach znajdziemy tajemnicze szczeliny, wrak statku i bramę do pewnego zatopionego miasta, które wciąż skrywa wiele sekretów i skarbów poupychanych w starych skrzyniach.
W książce nie pojawia się ani jedno słowo, więc możemy pozwolić zaszaleć naszej wyobraźni. Każdy element na stronie żyje swoim życiem, dzięki czemu będziemy czytać ją setki razy. Jednego dnia może to być powieść przygodowa, drugiego ważne przesłanie na temat ekologii (wciąż aktualny temat zanieczyszczenia wód) czy opowieść z dreszczykiem o starciu z podwodnymi potworami. Jedno jest pewne – “Jaś Ciekawski” gwarantuje emocje i świetną zabawę!

Pięknie wydana książka – album to idealna pozycja dla wszystkich nieustraszonych poszukiwaczy przygód w wieku od 7 do 97 lat. Matthias Picard stworzył pomysłowo zaprojektowany komiks, do którego dołączył dwie pary okularów trójwymiarowych, tak abyśmy mogli oglądać go razem z dzieckiem i wspólnie snuć niepowtarzalne opowieści. Praca Picarda sprawi radość szczególnie dorosłym, którzy w dzieciństwie zaczytywali się powieściami Juliusza Verne’a i Roberta Louisa Stevensona.
“Jaś Ciekawski. Podróż do serca oceanu” to nowoczesność i pomysłowość w jednym.
Wydawnictwo: Kultura Gniewu (wrzesień 2013)
Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony Matthiasa Picarda http://www.matthiaspicard.com/

Komentarze

komentarzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii ilustracja, Jaś Ciekawski. Podróż do serca oceanu, komiks, książki dla dzieci, książki obrazkowe, książki trójwymiarowe, Kultura Gniewu, Matthias Picard i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*