„One Times Square: A Century of Change at the Crossroads of the World” – Joe McKendry

Na Signum Temporis sporo ostatnio wpisów dotyczących pięknie ilustrowanych książek. Buszując w sieci, co dzień trafiam na opisy niezwykłych pozycji, wobec których po prostu nie sposób jest przejść obojętnie. Dziś odkryłam książki Joe McKendry’ego – amerykańskiego autora, malarza i ilustratora, którego prace pojawiły się w ponad 50 publikacjach na całym świecie: od „New York Timesa”, „Vanity Fair” po magazyn „TIME”. „One Times Square: A Century of Change at the Crossroads of the World” to niezwykła książka, kronika, spektakularny album, który zrobił na mnie piorunujące wrażenie. 

McKendry zaserwował czytelnikom fascynującą biografię One Times Square – charakterystycznego budynku stojącego na placu Times Square na Manhattanie w Nowym Jorku znajdującego się na skrzyżowaniu Broadwayu i Siódmej alei. One Times Square został ukończony w 1904 roku i był pierwotnie przeznaczony na siedzibę lokalnej gazety, „The New York Times”. I choć dziennik już dawno zmienił lokal, to budynek One Times Square wciąż pozostał głównym punktem placu Times Square. Bardziej niż jakakolwiek inna przestrzeń publiczna w Nowym Jorku, plac Times Square jest miejscem, w którym od lat Amerykanie zbierali się w czasach dobrych i złych, by nadrabiać zaległości w nowościach, z okazji wydarzeń historycznych, czy po prostu, by spotkać się z przyjaciółmi. 

„One Times Square: A Century of Change at the Crossroads of the World” zabiera czytelnika w podróż w czasie, od roku 1904 po czasy współczesne i przyszłe. Książka bada historię tego fascynującego skrzyżowania, zaczynając od czasów, gdy Broadway był tylko brudną ścieżką. To rewelacyjna kronika zarówno dla młodszych czytelników, jak i dorosłych. Bardzo chciałabym ją mieć w swoich książkowych zbiorach…
*Wszystkie ilustracje pochodzą z oficjalnej strony autora:
„One Times Square: A Century of Change at the Crossroads of the World” – Joe McKendry
Wydawnictwo: David R Godine (2012)

Komentarze

komentarzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii David R Godine, ilustracja, Joe McKendry, książki dla dzieci, One Times Square: A Century of Change at the Crossroads of the World. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*