Selma Lola Chambers – The Little Golden Book of Words

Książka “The Little Golden Book of Words” została po raz pierwszy wydana w 1948 roku. Jest to pozycja praktycznie niedostępna. Egzemplarz można czasem spotkać na Amazonie lub eBayu, choć jest to i tak najczęściej wydanie z 1977 roku (Western Publishing Co.).
O tej pięknie ilustrowanej perełce dowiedziałam się dzięki serwisowi Brain Pickings, który jest kopalnią wiedzy na temat wyjątkowych książek dla dzieci. 

“The Little Golden Book of Words” to książka cenna, uniwersalna, pełna pięknych ilustracji autorstwa Gertrude Elliott, która zabiera wszystkich małych czytelników w niezwykłą podróż w świat zwierząt, ludzi, przyrody, liczb, kolorów i przedmiotów. Książka w wersji angielskiej jest świetną elementarną encyklopedią dla maluchów za granicą, a w Polsce idealnie sprawdziłaby się jako pierwszy słownik języka angielskiego. Wszystkie obrazki w połączeniu z określonymi słowami pomagają małym czytelnikom tworzyć istotne zależności między nimi. 

Dla poszukiwaczy książkowych skarbów będzie to nie lada gratka. 

Wszystkie ilustracje pochodzą ze strony Brain Pickings.

Komentarze

komentarzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Gertrude Elliott, ilustracja, książki dla dzieci, Selma Lola Chambers, The Little Golden Book of Words. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 Responses to Selma Lola Chambers – The Little Golden Book of Words

  1. mukla pisze:

    O! Miłe to i zacne!

  2. Ha! Czułam, że Ci się spodoba! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*