Heinz Janisch – Pan Jaromir na tropie klejnotów

Lubię Bonę za piękne książki, świetne wznowienia i ładne wydania w dobrych cenach. Przeczytałam każdą pozycję, która ukazała się nakładem wydawnictwa i prawie nigdy się nie zawiodłam. Dowodu na to daleko szukać nie trzeba, na Signum Temporis znajdziecie niejedną wzmiankę o książkach Oficyny. Mogłabym się tak dalej zachwycać, ale nie o tym będzie kolejny weekendowy post.  
“Pan Jaromir na tropie klejnotów” to świeżutka pozycja na półkach księgarskich w dziale literatury dziecięcej. Jeśli komuś przejadły się już przygody Lassego i Mai, to koniecznie powinien sięgnąć po pierwszą część przygód emerytowanego detektywa Lorda Hubera i jego lojalnego towarzysza, jamnika Pana Jaromira. Zacznijmy jednak od początku…

Słynny emerytowany detektyw, Lord Huber poszukuje nowego asystenta do pomocy w rozwiązywaniu skomplikowanych zagadek. Jednym z kandydatów jest Pan Jaromir – inteligentny, dobrze wykształcony i elokwentny jamnik, który zdaje się być idealnym towarzyszem podczas wyjaśniania trudnych kryminalnych spraw. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej okazuje się, że jamnik zna język angielski i na dodatek podczas śniadania uwielbia czytać angielską prasę. Poranna gazeta jest jednym z trzech warunków podjęcia współpracy Pana Jaromira z Lordem. Pozostałe dwa to wycieczka nad morze raz w roku oraz zakaz spacerowania we mgle. Przyjacielski jamnik jest bardziej niż szczęśliwy, kiedy otrzymuje posadę asystenta detektywa Hubera i znajduje nowy dom.
Nasi sympatyczni bohaterowie od razu rozpoczynają śledztwo, które prowadzi ich do słynnego uzdrowiska – kurortu Bad Grünberg. W eleganckim hotelu nad jeziorem dochodzi do kradzieży. Poszkodowaną jest duńska arystokratka, której w tajemniczych okolicznościach giną z sejfu drogocenne klejnoty. Detektywi spotykają wiele podejrzanych osób i znajdują kilka cennych wskazówek. Jednak czy będą one wystarczające, by wyjaśnić tę skomplikowaną sprawę? 
“Pan Jaromir na tropie klejnotów” to fascynująca powieść detektywistyczna, która zaciekawi i zainspiruje każdego miłośnika zagadek i kryminalnych łamigłówek. Razem z Lordem Huberem i Panem Jaromirem będziecie dedukować, analizować i wyciągać wnioski, a przy okazji świetnie się bawić. Dodatkowym atutem książki są zabawne ilustracje, prosty, zrozumiały język oraz masa angielskiego humoru. Czekam z niecierpliwością na kolejne części. 
Heinz Janisch (ur. 1960 r.) pisarz pochodzenia austriackiego, autor wielu książek dla dzieci (w tym przetłumaczonej na język polski pozycji „Król i morze”). W 2006 roku uhonorowany Bologna Ragazzi Award, wyróżniony również Austriacką Nagrodą Państwową. Po studiach na stałe osiadł w Wiedniu.
Ute Krause (ur. 1960 r.) – urodzona i wykształcona w Berlinie ilustratorka książek dziecięcych. Około 200 opracowanych przez nią graficzne książek ukazało się drukiem. Jakiś czas mieszkała w Indiach i Afryce, po kilkuletnim pobycie w Nowym Jorku na stałe osiadła w Berlinie.

Wydawnictwo Bona (2013)
*wszystkie ilustracje i biogramy pochodzą ze strony wydawnictwa  http://www.wydawnictwobona.pl/

Komentarze

komentarzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bona, Heinz Janisch, książki dla dzieci, Pan Jaromir na tropie klejnotów, seria detektywistyczna, Ute Krause, wydawnictwa Bona. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*