Delphine Chedru – Dzień dobry do widzenia Magiczny słownik antonimów WYTWÓRNIA

chedrucover

“Dzień dobry do widzenia. Magiczny słownik antonimów” to autorska książka Delphine Chedru, francuskiej graficzki i twórczyni fantazyjnych obrazkowych opowieści dla dzieci, którą pod koniec zeszłego roku wydała warszawska Wytwórnia. To pomysłowa i estetyczna książka, którą odczytujemy za pomocą magicznej dwukolorowej ramki, przybierającej formę kartonowych okularów. Dzięki zastosowaniu tak prostej techniki możemy oglądać w tym samym czasie dwa zupełnie różne światy i poznawać wyrazy o przeciwstawnym znaczeniu w trzech językach: polskim, francuskim i angielskim. Książka nie tylko pokazuje dwie różne sceny, ale również uruchamia naszą wyobraźnię i zmysły.

chedru02 chedru01

 

Delphine Chedru krzyżuje kształty, linie i rozmaite obiekty, ukrywa przed czytelnikiem obrazy i słowa, a tym samym zapewnia przestrzeń do nieskończonej gry, którą jest odczytywanie tego magicznego słownika. Ilustracje są delikatne, zadziwiają i fascynują, ale przede wszystkim wymagają od małego czytelnika, by wyostrzył wzrok i bliżej przyjrzał się danej rzeczy bądź sytuacji. 42 obrazki zamieszczone na 21 stronach dają nam sprzeczne wersje miejsc, stanowisk lub zdarzeń. Na przykład patrząc przez niebieską szybkę zobaczymy dużego nosorożca, używając czerwonej naszym oczom ukaże się mały komar siedzący na jego głowie. Czerwień symbolizuje zimę, uwięzienie w klatce, zatłoczone miasto, ciemną noc bądź smutek. Niebieski to lato, wolność, wieś, piękny dzień i wesoła twarz. To tylko kilka przykładów tego, co oferują nam magiczne, zabawne i pełne emocji ilustracje.

Książka “Dzień dobry do widzenia” to nauka i zabawa w jednym, dzięki której dzieci na zawsze zapamiętają co oznacza termin antonim oraz poznają kilka nowych słów w obcych językach. Co więcej, słownik gwarantuje świetną zabawę dla całej rodziny. Obrazy przedstawiają wiele fantastycznych szczegółów, które możemy odnajdywać wspólnie z dzieckiem. A jeśli będziecie mieli ochotę na więcej, to w katalogu wydawnictwa Wytwórnia znajdziecie jeszcze dwie inne pozycje, do których dołączona jest magiczna folia ożywiająca ilustracje: “Nowy Jork Piżamorama” oraz “Paryż Piżamorama” autorstwa Frederique Bertranda i Michaela Leblonda.

Wydawnictwo: Wytwórnia (2015)
Tekst i ilustracje: Delphine Chedru

http://www.wytwornia.com/

Komentarze

komentarzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Delphine Chedru, książki dla dzieci, recenzja, Wydawnictwo Wytwórnia i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*