Astrid Desbordes, ilustracje Marc Boutavant – Edzio. Przyjęcie w blasku księżyca WYTWÓRNIA

edziocover1

Jak nawiązywać przyjaźnie, gdy jest się nieśmiałym odludkiem? Tytułowy bohater książki “Edzio. Przyjęcie w blasku księżyca” francuskiej pisarki Astrid Desbordes marzy o tym, by poznać swoich sąsiadów i z kimś się zaprzyjaźnić, ale kompletnie nie wie, jak postępować. Cały swój czas spędza w małym mieszkaniu w dziupli dużego kasztana, robiąc pyszne konfitury z orzechów laskowych i czytając powieści przygodowe. Wielkie drzewo to prawdziwy blok mieszkalny, choć znajduje się w środku lasu, czuć miejską atmosferę i sąsiedzką bliskość. Każdy z mieszkańców ma swój unikalny styl na życie, ale nikomu to nie przeszkadza, by żyć w harmonii.

Na szczycie drzewa mieszka ekstrawagancki puchacz Jerzy, wielki miłośnik szycia i przebierania się za inne zwierzęta. Na parterze miś Antoni, słynny w całym lesie organizator przyjęć na rozpoczęcie każdej pory roku. Właśnie szykuje się kolejna impreza, na którą zostają zaproszeni wszyscy mieszkańcy lasu, tylko Edzio jest zbyt nieśmiały, by się na nią wybrać i poznać w końcu swoich sąsiadów. Aby zabić trochę czasu w samotny wieczór, produkuje z włóczki kolorowe pompony. Chciałby pójść na przyjęcie, ale ostatecznie kładzie się smutny do łóżka, roniąc wcześniej kilka łez do swojej konfitury. Niespodziewane odwiedziny puchacza Jerzego całkowicie zmienią życie samotnego wiewiórka, który powoli zacznie wychodzić ze swojej skorupy.

edzio2

edzio3

Historia Edzia, który otaczając się barwnymi pomponami stara się uczynić swoje życie weselszym, chwyta za serce i uzmysławia, jak wielkim szczęściem jest prawdziwa przyjaźń i zabawa z innymi. To delikatny i przepełniony kolorami album o przezwyciężaniu własnych lęków i wychodzeniu naprzeciw czemuś nowemu. Ilustracje Marca Boutavanta to prawdziwy kolorowy koktajl! Sypie się confetti, róże tańczą z żółcią i błękitem, a księżyc rozświetla szaloną noc. Francuski twórca znanych na całym świecie przygód misia Mukiego po raz kolejny oddaje na ręce czytelników magiczne i pełne szczegółów obrazy, wywołując wzruszenie i uśmiech na twarzy.

Książka w ciepły i żartobliwy sposób pokazuje, jak żyć we wspólnocie i tworzyć miłe otoczenie. Choć każdy z mieszkańców drzewa ma inny charakter i zainteresowania, nie przeszkadza to nikomu, by świetnie spędzać wspólnie czas. Przygody wiewiórka Edzia uświadomią małym czytelnikom, jak ważna jest otwartość na potrzeby innych, że dzięki przyjaźni można czuć się spełnionym i szczęśliwym.

Przepis na udaną imprezę: szczypta fantazji, dobry nastrój, życzliwość i zwrócenie uwagi na samotnego sąsiada.

edzio6

Wydawnictwo: WYtwórnia (2016)
Tekst: Astrid Desbordes
Ilustracje Marc Boutavant

http://www.wytwornia.com/

Komentarze

komentarzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Astrid Desbordes, książki dla dzieci, Marc Boutavant, recenzja, Wydawnictwo Wytwórnia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*