Justyna Styszyńska, Michał Koziński – ŁĄKA i jej zwykli-niezwykli mali mieszkańcy WIDNOKRĄG

laka1

Dzieci uwielbiają owady i robale, biegają za nimi i przyglądają im się z bliska. Co więcej, swoją wiedzą potrafią zadziwić nawet dorosłych. Kiedy rozmawiam z kilkulatkami o pająkach, chrabąszczach i ważkach, widzę na ich twarzach prawdziwy zachwyt i entuzjazm. Nie trzeba ich długo przekonywać, jak bardzo życie owadów jest pożyteczne dla środowiska naturalnego. Dzieciaki świetnie je rozpoznają i poszukują podczas spacerów w parkach, lasach i na łąkach. Dzięki nowej książce Justyny Styszyńskiej i Michała Kozińskiego – “Łąka i jej zwykli-niezwykli mali mieszkańcy”, nie tylko podpatrzymy, co kryje się w trawie i pośród kwiatów, ale również puścimy wodze swojej wyobraźni i samodzielnie stworzymy owadopodobne stwory.

laka2laka5

 

Podobnie jak w dwóch wcześniejszych książkach z serii “Zwykli – niezwykli mieszkańcy”: “Bieguny” oraz “Las”, i tym razem znajdziemy w środku cztery arkusze z naklejkami wielokrotnego użytku: skrzydełka, czułki, odnóża, a także owady w całej okazałości. Dają one dzieciom naprawdę wiele możliwości do zabawy. Możemy wyklejać zarówno rzeczywiste owady, albo wyczarować zupełnie nowe, wymyślne stworzenia. Książki są także świetnym wprowadzeniem w niezwykły świat przyrody. Krótkie teksty Michała Kozińskiego podają w sposób jasny, przystępny i obrazowy ciekawe informacje o najpopularniejszych owadach i wspólnie z kolorowymi ilustracjami błyskawicznie przykuwają uwagę małego czytelnika. Co najważniejsze, książka nie jest przeładowana suchymi faktami, więc można ją czytać nawet z kilkulatkiem.

Bardzo podoba mi się pomysł Justyny Styszyńskiej, by dać dzieciom swobodę w wypełnianiu – wyklejaniu książki. Dzięki temu seria wyróżnia się spośród innych książek edukacyjnych z naklejkami dostępnych na rynku, a kolorowe elementy do wyklejania mają szansę stać się prawdziwym hitem. Do zabawy warto zaprosić rodzeństwo i kolegów, bo wolnych, kolorowych stron, na które możemy nanieść nalepki, jest tu naprawdę sporo. Książki są zarówno świetnym pomysłem na prezent dla każdego kilkulatka, jak i znakomitą propozycją na zajęcia w przedszkolach (na przykład na dużym arkuszu papieru narysować łąkę, a następnie użyć naklejek z książki).

laka3laka4laka6laka7

Wydawnictwo: Widnokrąg (2016)
Projekt książki i ilustracje: Justyna Styszyńska
Tekst: Michał Koziński
Oprawa miękka ze skrzydełkami
4 arkusze z naklejkami
Wiek: 4+

http://www.wydawnictwo-widnokrag.pl/

Komentarze

komentarzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Justyna Styszyńska, książki dla dzieci, Michał Koziński, recenzja, Wydawnictwo Widnokrąg i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*