Agnieszka Zimnowodzka, ilustracje Małgorzata Kwapińska – Seria Humorki KOCUR BURY

humorki3

Na rynku książki dla dzieci pojawia się coraz więcej literatury “wzmacniającej”, która ma pomóc kilkulatkom nie tylko lepiej rozpoznawać i nazywać emocje, ale również kształtować jego umysł i cechy charakteru. Wielu rodziców z pewnością dobrze zna kultowe już “Bajki terapeutyczne” Marii Molickiej lub serię “Zabawy i ćwiczenia pomagające zrozumieć i oswoić emocje” z Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego. W zeszłym roku dużą popularnością cieszyły się “Poczytajki – Pomagajki” z Wydawnictwa Muza, a jakiś czas temu w moje ręce wpadły “Humorki” – książki przedstawiające konkretny typ charakteru i rolę emocji w komunikacji międzyludzkiej, debiutującego na rynku Wydawnictwa Kocur Bury. Trzon łódzkiej oficyny tworzą dwie autorki serii: Małgorzata Kwapińska – ilustratorka i Agnieszka Zimnowodzka – psycholog oraz Monika Kulińska – anglistka.

Do tej pory w pakiecie znalazło się sześć tytułów: “Śmiechołki”, “Dąsacze”, “Zdziwionki”, “Wścibionki”, “Wstydziołki” oraz “Przechwalaki”. Ich akcja rozgrywa się w tym samym miejscu – mieście Humorki. Na początku każdej książki znajduje się jego mapa, więc nie bądźcie zaskoczeni, gdy w “Śmiechołkach” zobaczycie dom rodziny Zdziwionków lub w “Przechwalakach” dom Dąsaczy. Zadaniem krótkich opowieści jest wskazanie dzieciom na pewien typ osobowości lub uczuć, którymi motywowane są postępowania bohaterów. Jest to bardzo wyraźnie zaznaczone i staje się głównym czynnikiem kształtującym losy mieszkańców miasteczka. Rodzice i pedagodzy poszukujący ciekawych i rozwojowych książek o uczuciach, znajdą w serii “Humorki” tak ważne tematy, jak wstyd, złość, złośliwość, zuchwałość, wścibstwo czy zazdrość.

humorki1

 

Wymiar edukacyjny to nie wszystko, co oferują kolorowe “Humorki”. Zaskakujące i często zabawne historie wzbogacone zostały o szereg interesujących bohaterów i ilustracji, które trafnie oddają nastroje i ich charakter. Tuż obok kluczowych treści znajdziemy tajemnicę, poczujemy lekki dreszczyk emocji, weźmiemy udział w pełnym nieoczekiwanych zwrotów akcji śledztwie, poznamy sześć stopni nadąsania i wiele frazeologizmów. Seria “Humorki” to dobry start Wydawnictwa Kocur Bury, która najlepiej sprawdzi się u dzieci w wieku przedszkolnym.

Wydawnictwo: Kocur Bury (2016)
tekst: Agnieszka Zimnowodzka
ilustracje Małgorzata Kwapińska

http://kocurbury.pl/

humorki2

Komentarze

komentarzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Agnieszka Zimnowodzka, książki dla dzieci, Małgorzata Kwapińska, recenzja, Wydawnictwo Kocur Bury i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*