Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży – XVI Poznańskie Spotkania Targowe 24 – 26 marca 2017 – MTP Poznań – zdjęcia

blog13

Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców trwają w najlepsze. Jeszcze jutro na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich można odwiedzić stoiska ulubionych wydawnictw, spotkać kilku autorów i zdobyć autograf, wziąć udział w warsztatach i konferencjach. Odwiedziłam Targi w sobotę dosłownie na chwilę. Moje wrażenia? Ludzi całkiem sporo, długie kolejki ustawiły się do Wojciecha Widłaka i Elżbiety Wasiuczyńskiej, Bohdana Butenki. Akurat kończyły się warsztaty z Joanną Krzyżanek, ale poza tym w miejscach przeznaczonych na kreatywne zabawy nic się nie działo… Niewiele wydawnictw przygotowało nowości na tę okazję, co więcej kilka stoisk w ogóle świeciło pustkami (wielu Wydawców nie przyjechało w tym roku na Targi). Na miłośników dziecięcej literatury czekały za to spore rabaty, na stoisku Naszej Księgarni można kupić książki nawet za pół ceny! Tradycyjnie są też wystawy: w tym roku można podziwiać ilustracje Elżbiety Wasiuczyńskiej („Mistrz Ilustracji”), jest też oczywiście Salon Ilustratorów.

blog1blog2

Tradycyjnie w piątek publiczność poznała laureatów Pegazika – Grzegorza Kasdepke, twórcę bawiących, ale też uczących książek dla młodego czytelnika oraz Lucynę Kończal-Gnap, polonistykę, założycielkę biblioteki w Nowym Tomyślu i twórczynię programu pracy z dzieckiem poznającym świat literatury.

Zapraszam do galerii i podzielenia się swoimi wrażeniami z Targów.

blog5 blog11blog4blog3 blog6blog12blog14blog15 blog23 blog17blog18blog20blog21 blog22

Obwoźna Wystawa Komiksu na Targach Książki Naukowej i Popularnonaukowej

blog7blog9 blog8blog10

http://www.targiksiazki.pl

Komentarze

komentarzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii targi i konferencje, targi książki dla dzieci i młodzieży, Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*