DWÓR Tom I Liam i mapa wieczności – Evelyne Brisou-Pellen WIDNOKRĄG

“Dwór. Liam i mapa wieczności” to pierwszy tom bestsellerowej serii Evelyne Brisou-Pellen i zarazem pierwsza powieść fantastyczno – kryminalna dla młodzieży w katalogu wydawnictwa Widnokrąg. Autorka ma na swoim koncie ponad sto tytułów, w których porusza się po różnych obszarach i epokach. I tym razem zaprasza czytelników w podróż, gdzie historia przeplata się z rzeczywistością, a klasyka z nowoczesnością.

Po ciężkiej chorobie i długim pobycie w szpitalu, piętnastoletni Liam Anderson trafia na rekonwalescencję do sanatorium na odludziu. Zaciszna rezydencja budzi w nim dziwny niepokój i tęsknotę za domem i rodzicami. Ciemny, otoczony drzewami budynek, zdaje się być opuszczonym dworem, który skrywa jakiś mroczny sekret. Brak w nim jakichkolwiek oznak życia, przed budynkiem nie stoją samochody, a na ławkach nie siedzą żadni kuracjusze. Wszystko jest posępne i swojego rodzaju niepokojące, a co więcej nie ma w nim telefonu ani energii elektrycznej. Wnętrze dworu jest równie oszałamiające: marmurowe schody, wielkie przestrzenie, ściany ozdobione lampionami, ale na Liamie nie robią one większego wrażenia i chłopak czuje się jeszcze bardziej zagubiony. Nie pomaga mu również spotkanie z ordynatorem, który nie tylko nie posiada dokumentacji na temat jego leczenia, ale również nie każde brać lekarstw i nie robi badań. Ma dla Liama tylko jedną radę – żeby pod żadnym pozorem nie dotykał innych kuracjuszy, dla własnego i ich bezpieczeństwa…

W rozszyfrowaniu zagadki tego niezwykłego miejsca nie pomagają nastolatkowi również inni mieszkańcy domu opieki, który zaczyna bardziej przypominać szpital psychiatryczny. Jeden z lokatorów przebrany jest w strój króla Sparty, inni noszą ubrania rodem z XIX wieku. Co więcej Liam dowiaduje się, że w podziemnych, tajnych pomieszczeniach przetrzymywani są wyjątkowo niebezpieczni pacjenci. Niczego mu więcej nie potrzeba, by podjąć próbę ucieczki. Oczywiście powieść nie miałaby sensu, gdyby jego plan się powiódł. Zamiast tego, chłopak stopniowo odkrywa jakie tajemnice skrywają mieszkańcy dworu i staje w obliczu poważnego zadania – chce pomóc im w rozwiązaniu sekretu, który dwór skutecznie przed nimi ukrywa. Razem z Liamem wkraczamy do fantastycznego świata, który skrywa kryminalną zagadkę. Wiele wskazówek ukrytych jest również poza murami domu, więc bohater będzie musiał wykazać się sporą odwagą i wytrwałością w śledztwie, które ma ujawnić, do czego tak naprawdę służy dwór.

Evelyne Brisou-Pellen przenosi czytelnika w świat pełen niesamowitych przygód i tajemnic, gdzie przeszłość łączy się w teraźniejszością, a dzień zlewa się z nocą. Fantastyczny wszechświat pełen jest odkryć i znaków, a znaleziona przez Liama mapa wieczności przenosi nas w czasie i przestrzeni. “Dwór” to znakomita mieszanka przygody, historii, humoru i grozy. Nie brak w niej wątków kryminalnych, napięcia, przyjaźni, a nawet miłości. Każdy z bohaterów ma swoją własną historię, często smutną i przerażającą, ale to właśnie one są głównym powodem, dla których Liam pojawił się w tym magicznym świecie. Autorka znalazła bardzo oryginalny pomysł na fabułę, co więcej powieść napisana jest dość prostym stylem, więc polecam ją nawet oczytanym dziesięciolatkom, miłośnikom zagadek i historii z dreszczykiem.

“Dwór. Liam i mapa wieczności” to pierwszy z sześciu tomów serii o przygodach nastolatków w tajemniczym dworze ukrytych prawd. Wydawnictwo Widnokrąg już szykuje tom drugi, zatytułowany “Clea i wrota do świata duchów”. Ogromnie cieszy zmieniony projekt okładki – polska wersja, autorstwa Marcina Surmy o wiele lepiej oddaje klimat książki niż oryginalna.

Wydawnictwo: Widnokrąg (2017)
Tekst: Evelyne Brisou-Pellen
Tłumaczenie: Przemysław Szczur
Projekt okładki: Marcin Xulm Surma
Wiek: 10+

http://www.wydawnictwo-widnokrag.pl/

Komentarze

komentarzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Evelyne Brisou-Pellen, książki dla dzieci, recenzja, Wydawnictwo Widnokrąg i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*