KONKURS! Jakość w Agile Zwinna droga do sukcesu – PWN

Książka „Jakość w Agile” została w całości poświęcona szeroko rozumianej tematyce zarządzania jakością w zwinnych projektach IT – od organizacji procesów jakościowych, przez różne podejścia, aż po konkretne narzędzia i techniki wspierające zarządzanie jakością. Na początku autorzy skupiają uwagę na kulturze organizacyjnej, jako niezbędnej podstawie do zbudowania ekosystemu zarządzania jakością w całej organizacji. Pokazują, co należy zrobić w przypadku konieczności zaplanowania i wdrożenia procesów zarządzania jakości w organizacji.

Następnie schodzą na poziom produktu i projektu. Kolejno omawiane zagadnienia poprowadzą Czytelnika przez cały proces wytwórczy, począwszy od pomysłu biznesowego, poprzez efektywne procesy zbierania i analizy wymagań, implementację i standardy deweloperskie, złożone procesy zarządzania i zapewnienia jakości, w tym oczywiście automatyzację, aż do etapu utrzymania na produkcji.

Zaprezentowane modele pokażą różnorodne podejścia do organizacji testów oraz pomogą zastosować hybrydy rozwiązań w kontekście różnych typów projektów.

W treść każdego rozdziału wpleciono narzędzia tak, aby maksymalnie wspierać Czytelnika w pełnym zrozumieniu tematu i możliwości jego praktycznego zastosowania. Wszystkie omawiane zagadnienia prezentowane są ze szczególnym naciskiem na wspieranie działań biznesowych – z jednej strony umożliwiając niczym nieskrępowaną, wydajną pracę zespołu wytwórczego, z drugiej dążąc do dostarczenia maksymalnej, możliwej wartości do użytkownika końcowego oraz zapewnienia jego satysfakcji wynikającej bezpośrednio z wygody użytkowania produktu oraz dostarczanej przez ów produkt funkcjonalności.

Dzięki tej książce poznasz:

 • Koncepcje tworzenia procesu zarządzania jakością dla całej organizacji
 • Metody planowania, budowania i wdrażania strategii jakości w środowiskach Agile
 • Sprawdzone metody inżynierii wymagań
 • Nowatorski model bramek jakości
 • Model ciągłego zapewniania jakości
 • Pojęcie długu technicznego i jego konsekwencje
 • Wiodące wzorce automatyzacji i standardy automatyzacji testów
 • Sposoby na efektywne testowanie tzw. „Wartości Biznesowej”
 • Zasady pracy z zespołami na miejscu vs. zespołami rozproszonymi geograficznie
 • Zestaw narzędzi wspierających zwinne zapewnienie jakości od A do Z na wszystkich etapach rozwoju produktu
 • Zwinny manifest zarządzania jakością!

W treść każdego rozdziału wpleciono narzędzia tak, by maksymalnie wspierać Czytelnika w pełnym zrozumieniu tematu i możliwości jego praktycznego zastosowania.*

Wydawca: PWN (2018)
Seria / cykl: SCRUM
Autor: Karolina Zmitrowicz, Rafał Stańczak

KONKURS (zakończony)!

Dzięki Wydawnictwu PWN mamy dla Was 3 egzemplarze książki „Jakość w Agile Zwinna droga do sukcesu”! Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytanie: Jak brzmią przynajmniej 3 tytuły książek wydanych przez Wydawnictwo PWN, których autorką / współautorką jest Karolina Zmitrowicz?

Odpowiedzi z dopiskiem „konkurs” przesyłajcie na adres info@signum-temporis.pl do piątku, 29 kwietnia br. Książka trafi do 2, 12 i 2o osoby, która prześle do nas poprawną odpowiedź.**

Zapraszamy do śledzenia nas również na Facebooku oraz Instagramie

*Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

**Prosimy nie umieszczać swoich danych osobowych w odpowiedziach konkursowych. Poprosimy o nie tylko laureatów konkursów.

Komentarze

komentarzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii konkursy, testowanie, Wydawnictwo Naukowe PWN, zarządzanie w IT i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*