Tester samouk – Chhavi Raj Dosaj Helion

Tester Oprogramowania to wciąż jeden z bardziej pożądanych zawodów na wejście do branży IT. Świadczy o tym ilość aplikacji składanych przez kandydatów na oferty pracy dla testerów (na podstawie wyników analiz rynkowych), ale również rosnąca liczba szkoleń, certyfikatów, materiałów w internecie oraz oczywiście książek. “Tester samouk. Praktyczny przewodnik po testowaniu oprogramowania na bazie gotowego projektu”, nowa publikacja od wydawnictwa Helion, to świetna książka dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę właśnie z testowaniem oprogramowania.

Autor, Chhavi Raj Dosaj – tester z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, w przystępny sposób wprowadza w podstawy testowania, a następnie krok po kroku przeprowadza przez proces testowania w przykładowym projekcie. Książka obejmuje szeroki zakres zagadnień związanych z testowaniem, od podstawowych pojęć, takich jak modele tworzenia oprogramowania i rodzaje testowania, po bardziej szczegółowe kwestie, takie jak tworzenie przypadków testowych, raportowanie błędów i testowanie w kontekście projektu. Szczególnie cenną częścią książki jest przykładowy projekt Global Sun, który jest wykorzystywany do zilustrowania różnych etapów procesu testowania: od strategii po zakończenie testów. Dzięki temu czytelnik może zobaczyć, jak teoria wygląda w praktyce i lepiej zrozumieć, jak testowanie oprogramowania przebiega w rzeczywistym projekcie.

Autor kładzie duży nacisk na praktyczne aspekty testowania. Prezentuje wiele przydatnych narzędzi i technik, które można wykorzystać w codziennej pracy testera. „Tester samouk” to nie tylko rzetelne źródło wiedzy, ale również lektura przyjemna i łatwa w odbiorze. Autor pisze prostym i zrozumiałym językiem, unika żargonu informatycznego i stosuje liczne przykłady i analogie, które ułatwiają zrozumienie omawianych zagadnień. Książkę zdecydowanie polecamy wszystkim, którzy chcą rozpocząć swoją karierę w testowaniu oprogramowania lub są na początku tej ścieżki i chcą bardziej rozwinąć swoją karierę w tej dziedzinie.

Wydawca: Helion (2024)

Komentarze

komentarzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Helion, recenzja, testowanie i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*