Kodowanie dla dzieci – Marc Scott NASZA KSIĘGARNIA + KONKURS!

Kolejne wydawnictwo postanowiło poszerzyć swoją ofertę o poradnik wprowadzający najmłodszych w tajniki programowania. “Kodowanie dla dzieci” z wydawnictwa Nasza Księgarnia to 64-stronicowa broszura, w której dzieciaki z najmłodszych klas podstawówki znajdą świetnie opracowany wstęp do nauki, uwaga!, dwóch języków programowania: Scratcha i Pythona. Marc Scott stworzył prosty samouczek, który jest idealny, by oswoić się z podstawami kodowania, a następnie zachęca do dalszego zgłębiania wiedzy. Jest krótko, zwięźle i na temat, a przy okazji kolorowo i praktycznie.

Ponad połowa książki dotyczy Scratcha: począwszy od założenia konta na stronie www.scratch.mit.edu, zapoznania się ze środowiskiem i oczywiście kończąc na programowaniu pierwszych prostych gier. Ale mamy również w książce świetne teoretyczne wprowadzenie do tego czym są komputery, programowanie, kompilowanie, interpretowanie, składnia i dlaczego to wszystko jest tak ważne. Przyda się to szczególnie w lepszym zrozumieniu drugiej części książki, mianowicie wprowadzeniu do języka Python. Autor poświęcił mu niespełna 20 stron, ale myślę, że to w pełni wystarczający wstęp dla osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności z programowaniem. Na start otrzymujemy kilka komend w module turtle, pętle, parę prostych funkcji i oczywiście grę “papier, kamień, nożyce”. Co więcej na końcu książki autor zamieścił masę świetnych ciekawostek o tym kim są hakerzy, czym jest malware, Zero-day exploit, jakie są rodzaje gier, czym jest oprogramowanie Open Source… I oczywiście odsyła do innych języków programowania, podrzucając masę linków, które powinien znać każdy początkujący programista.

Tak, to wszystko mieści się na 64 stronach! Na dobry początek dostajemy w pigułce masę informacji, by następnie samemu poszukiwać i rozwijać swoją wiedzę. I taka forma pierwszej książki do nauki programowania mnie bardzo przekonuje. W końcu jeśli ktoś chce wejść do świata IT, to podstawą jest umiejętność samodzielnego i szybkiego wyszukiwania potrzebnej w danym momencie informacji. Żadna książka nie jest w stanie opisać wszystkiego, i sami musimy wiedzieć, gdzie i jak szukać. “Kodowanie dla dzieci” daje wiele wskazówek i haseł – kluczy na start. Polecam!

Wydawnictwo: Wydawnictwo Nasza Księgarnia (2018)
Tekst: Marc Scott
Ilustracje: Mick Marston
Wiek: 7+

UWAGA!!! 

Mamy dla Was jeszcze małą niespodziankę! Wraz z wydawnictwem Nasza Księgarnia zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania są 2 egzemplarze książki “Kodowanie dla dzieci”. Aby wziąć w nim udział należy odpowiedzieć na pytanie: Gdzie obecnie pracuje autor książki, Marc Scott?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres info@signum-temporis.pl do piątku 6 kwietnia br. Książkę wygrywa 4 i 34 osoba, która prześle do nas poprawną odpowiedź. Przy okazji będzie nam niezmiernie miło jeśli polubicie nasz profil na Facebooku!

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Konkurs rozstrzygnięty!

Komentarze

komentarzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii dzieciaki do kodu, konkursy, Python, recenzja, Scratch, Wydawnictwo Nasza Księgarnia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*