Dziewczyny kodują. Tom 2. Przyjaciółki rządzą – Stacia Deutsch WILGA + KONKURS!

“Przyjaciółki rządzą” to drugi tom serii “Dziewczyny kodują” wydany w Polsce. Jej autorką jest jedną z członkiń Girls Who Code – amerykańskiej organizacji non-profit, mającej na celu uczyć programowania tysięcy nastolatek w Stanach Zjednoczonych, a tym samym zapełnić lukę płci żeńskiej w technologii. Książki są zainspirowane tą organizacją (ich tytuł w oryginale ma tę samą nazwę) i skierowane właśnie do młodych dziewczyn, które muszą stawiać czoła życiowym wyzwaniom. Nie znajdziecie w nich jednak typowej nauki programowania, linii kodu ani technicznej terminologii. Są to raczej krótkie opowieści o nastolatkach pasjonujących się komputerami i sportem drużynowym, a przy okazji przeżywających codzienne zmagania ze szkolnymi i rodzinnymi problemami.

Pomysły na fabułę serii są ponoć z życia wzięte i wcześniej zrealizowane przez członkinie organizacji Girls Who Code. Na przykład w jednym z projektów, w którym dziewczyny brały udział, było zaprogramowanie robota, który sortuje śmieci, jest osobistym asystentem, podaje aktualną pogodę i pomaga dzieciom, które mają trudności w szkole. I właśnie ten motyw został wykorzystany w drugim tomie, w którym grupa przyjaciółek przygotowuje się do hackathonu – całodniowego maratonu programistycznego z nagrodami. To ich pierwszy hackathon w życiu, podczas którego dostają za zadanie właśnie zaprogramowania robota. Sophia i jej przyjaciółki muszą stawić czoła wielu wyzwaniom, wzajemnie się wspierać i współpracować. Nie będzie to jednak proste, gdy na horyzoncie pojawi się nieoczekiwana zmiana planów, która może zagrozić całej drużynie… I w tym właśnie tkwi cały morał tej historii – kodowanie polega na pracy zespołowej, proszeniu o pomoc kolegów z zespołu, gdy utkniemy w martwym punkcie i wspólnym rozwiązywaniu problemów.

Przekazując na ręce młodych czytelniczek serię “Dziewczyny kodują”, Stacii Deutsch uczy kobiecej solidarności, upowszechnia naukę programowania wśród dziewcząt, a przy okazji promuje założoną przez Reshmę Saujani rewelacyjną organizację Girls Who Code, jednocześnie zachęcając do dołączenia do klubu kodowania i wspólnego rozwiązywania zadań. Założycielki i członkinie GWC mają za cel osiągnięcia parytetu płci w informatyce do roku 2027 i chcą dotrzeć do jak największej liczby dziewczyn na całym świecie.

Brzmi interesująco? Join the Girls Who Code Movement!

Wydawnictwo: Wilga (2018)
Wiek: 10+

UWAGA!!!

Mamy dla Was niespodziankę! Wraz z wydawnictwem Wilga zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania są 2 egzemplarze książki “Dziewczyny kodują. Tom 2. Przyjaciółki rządzą”. Aby wziąć w nim udział należy odpowiedzieć na pytanie: Jaką aplikację stworzyła Lucy – bohaterka pierwszego tomu serii “Dziewczyny kodują”?

Odpowiedzi z dopiskiem „konkurs” przesyłajcie na adres info@signum-temporis.pl do czwartku, 28 czerwca br. Książkę wygrywa 5 i 35 osoba, która prześle do nas poprawną odpowiedź.*

Przy okazji będzie nam niezmiernie miło jeśli polubicie nasz profil na Facebooku!

*Prosimy nie umieszczać swoich danych osobowych w odpowiedziach konkursowych. Poprosimy o nie tylko laureatów konkursów.

Konkurs rozstrzygnięty!

Komentarze

komentarzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii dzieciaki do kodu, konkursy, recenzja, wydawnictwo Wilga i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*