Perspektywy Women In Tech Summit 2019 – Fotorelacja

Ponad 6000 kobiet IT z 52 krajów, 25 znakomitych keynote speakerów z najważniejszych firm high tech i instytucji badawczych na świecie, ponad 80 specjalistycznych warsztatów zarówno technologicznych, jak i z budowania ścieżki kariery oraz umiejętności miękkich, 150 speakerów prowadzących wykłady, sesje mentoringowe oraz indywidualne konsultacje z najlepszymi w branży IT! Tego wszystkiego mogły doświadczyć uczestniczki kolejnej edycji Perspektywy Women In Tech Summit 2019, która odbyła się 13 i 14 listopada w warszawskim Centrum EXPO XXI.

To rekordowa frekwencja i tym samym jedna z największych tego typu konferencji na świecie. Przed dwa dni kobiety w różnym wieku, różnych narodowości, z różnych firm, mogły poznać się, wzajemnie inspirować, wymieniać doświadczeniami, wspólnie się uczyć i poszerzyć własną sieć zawodową, spotykając przedstawicieli największych firm technologicznych na świecie. W oficjalnym otwarciu Summitu wzięli udział: Organizatorka, CEO Perspektywy Dr Bianka Siwińska, Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz, Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, Dyrektor generalna Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Anna Budzanowska oraz Prezydent IEEE Jose Moura. Gościem specjalnym była Sabrina Gonzales Pasterski, fizyczka z Harvardu, uznawana za jeden z najwybitniejszych umysłów młodego pokolenia.

Motywem przewodnim tegorocznego Summitu było cyberbezpieczeństwo, mentoring oraz przekaz, by się nie poddawać, bo dzięki determinacji i odwadze, można osiągnąć prawdziwy sukces. W sali głównej “Be the change” znalazły się strefy mentoringowe, gdzie można było porozmawiać z doświadczonymi prezeskami i managerkami z największych firm technologicznych w Polsce, poprosić je o wskazówki i nawiązać wiele cennych znajomości. Poza networkingiem, uczestniczki konferencji mogły również wziąć udział w warsztatach, które zostały podzielone na dwie ścieżki: Tech oraz Career & Soft Skills. W tym samym czasie na dwóch scenach odbywały się panele dyskusyjne oraz prelekcje mentoringowe wyjątkowych gości z całego świata.

 • How are you going to spend last 30 years of the Planet Earth? Women (and men) against climate change – panel discussion
 • Cybersecurity in the era of new disruptive technologies and its intersections
 • Diversity is doing well when no one is watching – Oxford style debate
 • Cybersecurity – challenges for education and science. Building competencies to ensure the state’s cybernetic safety
 • Mentoring – another shiny buzzword or a truly career-transforming tool?
 • How 5G is transforming the world and industries: chances and threats – debate
 • What are the superpowers of Polish IT companies?
 • Women in the forefront? Leadership in 4th and 5th Industrial Revolution – debate
 • Reality check. The truth about career change
 • How to encourage geeks to save the world?
 • … i wiele, wiele innych.

Wszyscy uczestnicy mogli dodatkowo świętować na wieczornej imprezie Big Smart Celebration Of Women in Tech & IT, podczas której odbył się Glorious Mentoring Walk z udziałem TOP 20 Women in Cybersecurity.

Konferencja Perspektywy Women In Tech Summit 2019 przeszła do historii, ale emocje będą jeszcze długo opadać. Do zobaczenia za rok! Kolejna edycja odbędzie się w dniach 2-3 grudnia 2020 w Warszawie!

How 5G is transforming the world and industries: chances and threats – debate

Moderator: Jowita Michalska, Chair (Digital University)
Panellists: Justyna Adamczewska, Head of Technical Operational Development (Orange), Victor Canseco, General Manager, Poland (Intel), Martin Mellor, Head of Ericsson, Poland (Ericsson), prof. Sławomir Wiak Rector of Lodz University of Technology (PŁ)
EMMA KENDREW
Intelligent Automation & AI Lead for Accenture Technology, UK and Ireland – Accenture
JOSEE PAULIN
Vice President Product Development – ARJO
DOROTHEE SCHOBERT-SARGENT
Managing Director – Credit Suisse
MARGOT GERRITSEN
Professor, Co-director and co-founder of Women in Data Science – Stanford University
https://womenintechsummit.pl/

Komentarze

komentarzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii konferencje IT, Perspektywy Women in Tech Summit, STEM i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*