Historia przyszłości. Oculus, Facebook i rewolucja wirtualnej rzeczywistości – Blake J. Harris HELION

Blake J. Harris to amerykański autor dwukrotnych bestsellerów: wciągającego thrillera korporacyjnego o historii konfliktu, który odmienił przemysł gier wideo – „Wojny konsolowe” oraz wydanej w tym roku nakładem wydawnictwa Helion książki „Historia przyszłości. Oculus, Facebook i rewolucja wirtualnej rzeczywistości”. Harris to również dziennikarz i twórca podcastów, który interesuje się tym, jak wielki wpływ na rzeczywistość i historię ma technologia. Począwszy od kultowych powieści, po kinowe hity, rzeczywistość wirtualna już dawno została okrzyknięta jedną z najlepszych technologii. Zafascynowało to Harrisa, który tym razem postanowił zabrać czytelników w podróż po niezwykłej, prawdziwej historii Oculusa, przedstawiając losy firmy zajmującej się rzeczywistością wirtualną od momentu jej założenia w 2012 roku przez Palmera Luckeya, Brendana Iribe, Michaela Antonova i Nate’a Mitchella. Stworzone przez firmę gogle szybko zachwyciły Marka Zuckerberga, który już w marcu 2014 roku postanowił wykupić start-up za kwotę trzech miliardów dolarów.

Opierając się na setkach wywiadów z kluczowymi graczami napędzającymi rewolucję VR oraz uzyskanemu dostępowi do tysięcy dokumentów wewnętrznych, Blake J. Harris stworzył bogatą, kinową narrację, przedstawiającą przełomy, załamania, intrygi i ludzkie dramaty podczas próby zmiany tech świata. Rezultatem jest porywająca opowieść – przystępne i zarazem zabawne spojrzenie na narodziny nowej branży, która zmieniła zasady gry. Wszystko zaczęło się od wynalazcy Palmera Luckeya, mieszkającego samotnie w przyczepie kempingowej w Long Beach w Kalifornii marzyciela, który zainwestował wszystko w stworzenie urządzenia, pozwalającego graczom takim jak on wkroczyć do wirtualnych światów. Jego start-up Oculus VR szybko zapoczątkował rewolucję, a czytelnik jest świadkiem wielu wygranych i przegranych bitew, wyciągniętych lekcji przedsiębiorczości i niekończących się zwrotów akcji.

Sukces książki „Wojny konsolowe” pozwolił Harrisowi rzucić codzienną pracę handlowca na Wall Street i umożliwił mu skupienie się całkowicie na historii Oculusa, nad którą spędził ponad cztery lata, mając bliski kontakt z Palmerem Luckeyem. Autor uzyskał wyłączny dostęp do zespołu wykonawczego, jednak wraz z wyjściem na jaw wielu niewygodnych kwestii i wydarzeń, dostęp do pracowników firmy gwałtownie mu się urwał. Na tym etapie Harris dysponował już wszystkimi potrzebnymi informacjami i mimo wielu zawirowań, bazując na setkach wywiadów udzielonych mu na wyłączność przez pracowników Oculusa i Facebooka oraz pionierów branży VR, zdołał dokończyć i opublikować 500-stronicową pracę poświęconą tej historii.

„Historia przyszłości. Oculus, Facebook i rewolucja wirtualnej rzeczywistości” to wciągający thriller technologiczny, dzięki któremu czytelnik przenosi się do świata wielkich korporacji, obfitującego w liczne przełomy i sukcesy, ale również w bolesne porażki i intrygi. Czytelnik nie tylko poznaje wiele nietuzinkowych postaci, ale również wkracza do biur technologicznych gigantów i jest świadkiem walki o pozycję i wpływy, wielu wyzwań i profesjonalnych kampanii realizujących cele biznesowe, układów oraz eventów budujących ogromne społeczności IT. To prawdziwa historia o amerykańskim śnie i wielkim biznesie, którym stał się świat gier komputerowych.

Wydawca: Helion (2020)

Komentarze

komentarzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Helion, historia informatyki, recenzja i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*