KONKURS! Tajemnice sieci – Dzieciaki na start!, czyli nowości od Wydawnictwa Helion!

„Tajemnice sieci” Adama Wierzbickiego oraz „Dzieciaki na start! Programowanie dla najmłodszych” Konrada Jagaciaka, to dwie nowe pozycje książkowe dla dzieciaków od Wydawnictwa Helion.

W internecie można znaleźć mnóstwo informacji, ale czy wszystkie są prawdziwe?
Zosia, Kuba i Alex dostają trudne zadanie: pani od przyrody prosi ich o przygotowanie raportu na temat wymarłych zwierząt, które żyły kiedyś w najbliższej okolicy. Hmmm, ciężka sprawa! Na szczęście jest internet – pani Monika mówi, że można z niego korzystać podczas przygotowywania raportu. Młodzi bohaterowie uruchamiają przeglądarkę stron WWW i… Spotykają wirtualnego profesora, który wie, jak zabrać się do poszukiwań.

Tak w zarysie rozpoczyna się fabuła edukacyjnej książki „Tajemnice sieci„, której zadaniem jest przybliżenie dzieciom technologii sieci WWW od strony użytkowej, nauka strategii i metod wyszukiwania informacji, krytycznej oceny tych informacji, a także źródeł, z których pochodzą. Tajemnice sieci mają również przygotować młodego czytelnika do samodzielnego publikowania danych w internecie oraz do bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych. Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 9-13 lat.

Z książką „Dzieciaki na start! Programowanie dla najmłodszych” opanujecie podstawy programowania, nauczycie się korzystać z narzędzi, stworzycie własne gry komputerowe i zaczniecie myśleć jak programiści! Choć programowanie może się wydawać bardzo poważną sprawą, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przygodę z informatyką zaczynać już od najmłodszych lat. Tworzeniem gier komputerowych na tablety, telefony i komputery mogą się zajmować nawet dzieci, a pierwsze kroki stawiać na… domowym dywanie, z użyciem zwykłych kartek papieru i flamastrów. Podstawy są naprawdę proste, o ile znajdzie się odpowiedni przewodnik.

Może nim być ta książka! Prosto, bez zbędnej teorii, w sposób przyswajalny dla najmłodszych, krok po kroku wprowadzi Was w świat informatyki. Opanujecie niezbędne podstawy, zrozumiecie, jak działają algorytmy, dowiecie się, jakie narzędzia umożliwią pisanie kodu, a także jak projektować i tworzyć własne gry komputerowe działające na różnych platformach. Gwarantujemy, że to naprawdę nic trudnego i po książkę mogą sięgnąć już nawet dzieci od lat 6!

KONKURS (zakończony)!

Dzięki Wydawnictwu Helion mamy dla Was 3 zestawy książek „Tajemnice sieci” oraz „Dzieciaki na start! Programowanie dla najmłodszych”! Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytanie: Czym na co dzień zawodowo zajmuje się prof. dr hab. Adam Wierzbicki?

Odpowiedzi z dopiskiem „konkurs” przesyłajcie na adres info@signum-temporis.pl do niedzieli 3 października br. Książki trafią do 5, 9 i 14 osoby, która prześle do nas poprawną odpowiedź.*

Zapraszamy do śledzenia nas również na Facebooku oraz Instagramie!

*Prosimy nie umieszczać swoich danych osobowych w odpowiedziach konkursowych. Poprosimy o nie tylko laureatów konkursów.

Komentarze

komentarzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii dzieciaki do kodu, Helion, konkursy i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*