KONKURS! Wprowadzenie do algorytmów – PWN

„Wprowadzenie do algorytmów” to kolejne, III wydanie amerykańskiego podręcznika z dziedziny algorytmów i struktur danych, nazywanego BIBLIĄ ALGORYTMÓW – teraz na nowo dostępne w ofercie Wydawnictwa PWN.

W obecnym wydaniu został ulepszony cały tekst książki. Zmiany obejmują dodanie nowych rozdziałów, poprawienie pseudokodu i wprowadzenie aktywniejszego stylu prezentacji. Omówiono w niej metody matematyczne stosowane do analizy algorytmów, sortowanie i statystyki pozycyjne, struktury danych, podstawowe metody projektowania efektywnych algorytmów. Dużo miejsca poświęcono złożonym strukturom danych i podstawowym algorytmom grafowym.

Poszczególne części książki to materiał dydaktyczny do wielu przedmiotów informatycznych (takich jak np. matematyka dyskretna, kombinatoryka, algorytmy i struktury danych, teoria grafów, metody programowania) wykładanych na uczelniach wyższych. Podręcznik stanowi zamkniętą całość. Zawiera dużo zadań i problemów do rozwiązania (o różnym stopniu trudności).

Pozycja jest przeznaczona głównie dla studentów kierunków informatycznych, pracowników naukowych, jak również wszystkich tych, którzy chcą zajmować się projektowaniem i programowaniem systemów informatycznych.

Nowości w III wydaniu:

  • Nowe rozdziały o drzewach van Emde Boasa i o algorytmach wielowątkowych.
  • Nowy dodatek dotyczący macierzy.
  • Poprawiony rozdział o rekurencjach – szerzej omówiona technika „dziel i zwyciężaj”.
  • Usunięte dwa rozdziały rzadko wykorzystywane na wykładach: o kopcach dwumianowych i o sieciach sortujących.
  • Zmodyfikowane omówienie programowania dynamicznego i algorytmów zachłannych.
  • Zmodyfikowane omówienie algorytmu Knutha-Morrisa-Pratta wyszukiwania wzorca w tekście.
  • 100 nowych zadań i 28 nowych problemów.
  • Uaktualniona bibliografia.*

Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN (2022)
Autor: Cormen Thomas H., Leiserson Charles E., Rivest Ronald L, Clifford Stein
Tłumacz: Krzysztof Marian Diks, Adam Malinowski, Daria Roszkowska

KONKURS (zakończony)!

Dzięki Wydawnictwu PWN mamy dla Was 2 egzemplarze książki „Wprowadzenie do algorytmów”! Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytanie: W którym roku na świecie miała miejsce premiera pierwszego wydania książki „Wprowadzenie do algorytmów”?

Odpowiedzi z dopiskiem „konkurs” przesyłajcie na adres info@signum-temporis.pl do wtorku, 28 czerwca br. Książka trafi do 3 i 8 osoby, która prześle do nas poprawną odpowiedź.**

Zapraszamy do śledzenia nas również na Facebooku oraz Instagramie

*Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

**Prosimy nie umieszczać swoich danych osobowych w odpowiedziach konkursowych. Poprosimy o nie tylko laureatów konkursów.

Komentarze

komentarzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii konkursy, programowanie, PWN STEM, Wydawnictwo Naukowe PWN i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*