Smoki, fora ze dwora! Książka o smokach, rycerzach i testowaniu oprogramowania – PWN + KONKURS!

Rozpoczęcie roku szkolnego coraz bliżej, a tym samym coraz więcej edukacyjnych nowości książkowych, po które warto sięgnąć. Szczególnie polecamy nowość od Wydawnictwa PWN z cyklu „Programowanie na wesoło”. „Smoki, fora ze dwora! Książka o smokach, rycerzach i testowaniu oprogramowania” to publikacja, która w zabawny sposób opowiada o testowaniu oprogramowania poprzez historie o smokach i rycerzach. Jest to świetna pozycja do samodzielnego korzystania przez dzieci, wspólnie z rodzicami lub jako lektura dodatkowa w szkołach. Choć napisana została głównie dla szkolnych czytelników, to jest to świetna książka dla wszystkich osób w wieku 9-99 lat!

Autor książki – Kari Kakkonen ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w testowaniu oprogramowania. Pracuje w Knowit jako trener i konsultant w zakresie testowania oprogramowania, Agile, DevOps i sztucznej inteligencji. Kari przez dwa lata był sekretarzem ISTQB, największej organizacji testującej oprogramowanie na świecie, a obecnie jest skarbnikiem Fińskiej Rady ds. Testowania Oprogramowania (FiSTB). Jest współautorem Agile Testing Foundations i aktywnym prelegentem konferencyjnym.

Książka „Smoki, fora ze dwora! Książka o smokach, rycerzach i testowaniu oprogramowania” opowiada o przygodach dwojga dzieci – Laury i Toma, które podróżują po różnych wioskach (programach komputerowych) i spotykają smoki (wady i błędy w oprogramowaniu). Uczą się o różnych rodzajach smoków i o tym, jak je pokonać z pomocą rycerzy (testerów i programistów).

Historie są wyjaśniane poprzez terminy i pojęcia związane z technologią informatyczną i testowaniem oprogramowania – smoki reprezentują wady w oprogramowaniu, a rycerze testerów i programistów.

Patronem głównym wydania jest SJSI – Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych.

Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN (2022)
Autor: Kakkonen Kari
Seria / cykl: PROGRAMOWANIE NA WESOŁO

KONKURS (zakończony)!

Dzięki Wydawnictwu PWN mamy dla Was 2 egzemplarze książki „Smoki, fora ze dwora! Książka o smokach, rycerzach i testowaniu oprogramowania”! Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytanie: Jak nazywa się firma autora książki, która promuje testowanie oprogramowania dla dzieci?

Odpowiedzi z dopiskiem „konkurs” przesyłajcie na adres info@signum-temporis.pl do piątku, 26 sierpnia br. Książki trafią do 5 i 15 osoby, która prześle do nas poprawną odpowiedź.*

Zapraszamy do śledzenia nas również na Facebooku oraz Instagramie!

*Prosimy nie umieszczać swoich danych osobowych w odpowiedziach konkursowych. Poprosimy o nie tylko laureatów konkursów.

Komentarze

komentarzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii dzieciaki do kodu, it.pwn, konkursy, Programowanie na wesoło, PWN STEM, testowanie, Wydawnictwo Naukowe PWN i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 Response to Smoki, fora ze dwora! Książka o smokach, rycerzach i testowaniu oprogramowania – PWN + KONKURS!

  1. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia. Sprawdźcie swoje skrzynki! Nagrodzone osoby zostały poinformowane mailowo 💻

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*