Certyfikowany inżynier wymagań. Opracowanie na podstawie planu nauczania IREB® CPRE® – Karolina Zmitrowicz Helion

Książka „Certyfikowany inżynier wymagań” to kompleksowe opracowanie, które wprowadza w obszar inżynierii wymagań zgodnie z programem certyfikacji IREB® CPRE® Foundation Level. Karolina Zmitrowicz – uznana autorka kilkunastu już publikacji z obszaru zarządzania jakością, testowania, analizy biznesowej i zarządzania zespołami – nie tylko omawia kluczowe zagadnienia, ale także przygotowuje czytelnika do egzaminu certyfikacyjnego, co jeszcze bardziej czyni tę książkę nieocenionym źródłem wiedzy dla profesjonalistów pracujących w dziedzinie inżynierii wymagań, zarządzania wymaganiami i nie tylko.

Książka zwraca szczególną uwagę na aspekt praktyczny inżynierii wymagań, co pozwala lepiej zrozumieć, jak teoria przekłada się na realne projekty. Można w niej znaleźć wiele zilustrowanych, zrozumiałych przykładów, opisów praktyk w zakresie zarządzania wymaganiami, oraz wiele przykładowych pytań próbnych na końcu każdego rozdziału, co zdecydowanie ułatwia opanowanie materiału na różnych poziomach zaawansowania. Dodatkowo na końcu znajduje się egzamin próbny, dzięki któremu można całościowo sprawdzić swoją wiedzę i przygotować się lepiej do egzaminu certyfikacyjnego. A klucz odpowiedzi wraz z uzasadnieniami pozwala lepiej zrozumieć odpowiedzi oraz ewentualne błędy, co jest niezwykle pomocne podczas nauki.

Karolina Zmitrowicz nie ogranicza się tylko do teorii, ale również skupia się na praktycznych aspektach dokumentowania, opracowywania oraz zarządzania wymaganiami, tym samym otrzymujemy zarówno niezbędną wiedzę, ale również podpowiedzi, jak skutecznie wykorzystywać ją w praktyce zawodowej. „Certyfikowany inżynier wymagań” to doskonała pozycja dla wszystkich, którzy chcą zgłębić tajniki inżynierii wymagań zgodnie z programem certyfikacji IREB® CPRE® Foundation Level i lepiej przygotować się do egzaminu, zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych profesjonalistów i pracowników IT.

Wydawca: Helion (2024)

Komentarze

komentarzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Helion, inżynier wymagań, recenzja i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*