Raphael Martin, ilustracje Guillaume Plantevin – Super Zwierzaki BABARYBA

zwierzakicover1

Są stworzenia, których pancerz jest twardy jak kamień. Inne na jednym oddechu potrafią wytrzymać kilkanaście minut pod wodą. Czasem nic nie jedzą nawet przez miesiąc, a swojej ofierze serwują mieszankę toksycznych substancji. Myślicie, że to Batman lub Superman? Nic bardziej mylnego! Odłóżcie na bok komiksy i filmy o superbohaterach, bo prawdziwe istoty posiadające specjalne moce znajdują się o wiele bliżej, niż moglibyście się spodziewać.

“Super zwierzaki” autorstwa duetu Raphael Martin i Guillaume Plantevin to książka popularnonaukowa o dzikich zwierzętach inna niż wszystkie, które do tej pory czytaliście. Każdy z 29 zwierzaków został zaprezentowany na dwóch stronach. Jeden arkusz to jego portret, drugi zawiera wszystkie niezbędne informacje, przedstawiające go w całkowicie nieoczekiwanym świetle. Raphael Martin stworzył kilka niesztampowych, zabawnych i przejrzystych kategorii: supermoc, ulubiony posiłek, największa wada, pięta achillesowa, śmiertelny wróg czy spektakularne osiągnięcie, a podstawowe wiadomości (długość życia, waga, wzrost, osiągana prędkość) zamieścił w czytelnych graficznych tabelach, które z pewnością przyciągną uwagę młodego czytelnika.

zwierzaki4

zwierzaki5

Książka przedstawia gatunki typowo drapieżne, zamieszkujące różne części świata. Dowiecie się z niej na przykład tego, jak unieruchomić rekina, w jaki sposób niedźwiedź łapie w locie łososie albo dlaczego młode warany tarzają się we własnych odchodach. Posiadane przez nie cechy i super moce są naprawdę imponujące: wieloryby wydają dźwięki o mocy startującej rakiety, gepard jednym susem może pokonać nawet 8 metrów, a szczury za pomocą ultradźwięków porozumiewają się ze sobą i ostrzegają przed niebezpieczeństwem. Układ książki jest dynamiczny. Nazwy zwierzaków są chwytliwe, a ilustracje Guillaume Plantevina dzikie i kolorowe, pozwalają podglądać bezwzględne stworzenia w ich naturalnym otoczeniu. I choć zwierzęta są przedstawione realistycznie, każde z nich nosi maskę superbohatera, a czasem nawet pelerynę (kangur to ma nawet rękawice bokserskie na łapach).

“Super Zwierzaki” to nowoczesna i zabawna encyklopedia pokazująca, że superbohaterowie to nie fikcja i możemy ich spotkać, jeśli nie w środowisku naturalnym, to choćby w zoo.

Dla dzieci w wieku 6-10 lat.

zwierzaki2zwierzaki3

Wydawnictwo: Babaryba (2016)
Tekst: Raphael Martin
Ilustracje: Guillaume Plantevin

http://babaryba.shoparena.pl/

Komentarze

komentarzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Babaryba, Guillaume Plantevin, książki dla dzieci, Raphael Martin, recenzja i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*