Elektryczność dla młodych majsterkowiczów. Ciekawe projekty DIY – Marc de Vinck, Mike Gray HELION + Konkurs

Jeśli Wasze dzieciaki lubią eksperymentować, interesują się nauką i przyrodą, a pojęcia takie jak dioda, cewka i obwody nie są im obce, to znaczy, że macie w domu małego majsterkowicza. „Elektryczność dla młodych majsterkowiczów”, nowość od wydawnictwa Helion, to idealna pozycja dla ciekawskich młodych umysłów, sprytnie zaprojektowana przez dwóch miłośników nauki. Marc de Vinck to wykładowca na Lehigh University w Pensylwanii, znany z tego, że kształtuje u swoich studentów świadomość roli kreatywności i innowacji w sukcesie nowoczesnych przedsiębiorstw. Jest autorem wielu artykułów naukowych opublikowanych na łamach magazynu „Make”. Z kolei Mike Gray to nagradzany autor, ilustrator, animator i reżyser. Panowie wspólnie stworzyli krótką, ale treściwą książkę, po którą mogą sięgnąć dzieci już od lat 8.

„Elektryczność dla młodych majsterkowiczów” napisana jest w oryginalnym, dość nieformalnym stylu i prezentuje kilka naprawdę praktycznych projektów, które można samodzielnie wykonać w domu, wykorzystując przedmioty codziennego użytku. Podczas tworzenia ciekawych urządzeń, można bliżej zapoznać się ze światem elektryczności, poznać najważniejsze pojęcia i zasady, które z pewnością przydadzą się później w wielu życiowych sytuacjach. Odkrywając potencjał elektryczny, wykonacie kilka zadziwiających projektów: latarkę zasilaną groszem, diodowy helikopter, głośnik, proste i zaawansowane silniki, wyrzutnię i wiele innych. Będziecie zaskoczeni wynikami, które można uzyskać z naprawdę garstki prostych materiałów, które na pewno macie pod ręką. Praca z książką nie wymaga zakupu wielu dodatkowych rzeczy, ewentualnie kilku drobnych, niedrogich detali, w celu ich uzupełnienia.

Książka jest kreatywna, zabawna i idealnie wprowadza najmłodszych w świat elektryczności i elektroniki. Główny bohater – przewodnik Majsterek dzieli się z czytelnikami wieloma cennymi poradami i zapoznaje z najważniejszymi pojęciami, takimi jak: obwody elektryczne, elektromagnetyzm, siła Lorentza, prąd stały i zmienny, natężenie, opór, napięcie. Co więcej w książce bardzo silnie akcentowane jest bezpieczeństwo, więc poznając prąd elektryczny nauczycie się najpierw jak z nim prawidłowo postępować. Zanim zabierzecie się za realizację projektów, przejdziecie szybkie szkolenie: z czym nie należy nigdy eksperymentować, na co szczególnie zwracać uwagę i jak zabezpieczyć swoje zdrowie podczas pracy, nauczycie się kreatywnego myślenia i działania nieszablonowego, co z pewnością pomoże w szybszym rozwiązywaniu problemów i zdobyciu przydatnych umiejętności i wartościowej wiedzy.

Książka „Elektryczność dla młodych majsterkowiczów” to doskonałe wprowadzenie w świat elektryczności i majsterkowania, a realizacja prostych projektów to świetna zabawa, która może przerodzić się w prawdziwe hobby na lata. Zaczynając pracę pod okiem Majsterka, szybko zauważycie, jak szybko i łatwo można przerobić zadania i stworzyć zupełnie nowe fascynujące rzeczy, przy okazji zdobywając naprawdę wartościową wiedzę. Zatem do dzieła! Majsterkujcie, modyfikujcie projekty i eksperymentujcie!

Wydawnictwo: Helion (2020)

KONKURS (zakończony)!

Dzięki Wydawnictwu Helion mamy dla Was 2 egzemplarze książki “Elektryczność dla młodych majsterkowiczów. Ciekawe projekty DIY”. Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytanie: Czym są Ognie świętego Elma?

Odpowiedzi z dopiskiem „konkurs” przesyłajcie na adres info@signum-temporis.pl do piątku 17 kwietnia br. Książki trafią do 3 i 15 osoby, które prześlą do nas poprawną odpowiedź.*

Zapraszamy do śledzenia nas również na Facebooku oraz Instagramie!

*Prosimy nie umieszczać swoich danych osobowych w odpowiedziach konkursowych. Poprosimy o nie tylko laureatów konkursów.

Komentarze

komentarzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii ciekawe projekty DIY, Helion, konkursy, recenzja i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*