Programista Junior – pierwszy numer magazynu o programowaniu dla dzieci

Na rynku ukazał się właśnie pierwszy numer magazynu o programowaniu i nowych technologiach dla dzieci, nauczycieli oraz dorosłych, którzy również rozpoczynają swoją przygodę z kodem i informatyką. Dwumiesięcznik “Programista Junior” to ponad sto stron, wypełnionych artykułami o podstawach informatyki (anatomia komputera, Git, cloud computing) i językach programowania (Python, Lua), Minecraft, Unity, Pokemonach, historii komputerów i najświeższych wydarzeniach oraz trendach w edukacji informatycznej. Wersja Junior jest dzieckiem pisma “Programista”, który zapewne świetnie znają wszyscy dorośli związani z branżą IT. Szybko dostrzeżecie podobieństwa w layoucie, jak również w wysokim poziomie merytorycznym i projektowym.

Choć “Programista Junior” jest przeznaczony głównie do najmłodszych, jest w nim masa kodu, ćwiczeń i praktycznych przykładów. Jak informuje Wydawca, magazyn jest skierowany dla osób w przedziale 8-14 lat, ale podkreśla, że w dzisiejszych czasach lata mogą być umowne i dzieci w różnym wieku potrafią szybciej ogarnąć tematy związane z informatyką, niż nam się wydaje. Stąd pomysł na wprowadzenie 4 poziomów trudności skomplikowania materiałów, reprezentowanych przez gwiazdki, dzięki czemu szybko można ocenić, czy dany artykuł jest już odpowiedni dla dziecka. Poziom pierwszy nie jest oznaczony żadną gwiazdką, więc poradzi sobie z nim każdy czytelnik pisma. 1 gwiazdka to poziom drugi – podstawowy, który zakłada, że ma się już minimum wiedzy na dany temat. Poziomy trzeci (2 gwiazdki) – średniozaawansowany i czwarty (3 gwiazdki) – zaawansowany, wymagają już pewnego doświadczenia i wiedzy związanej z opisywanym zagadnieniem. Celem Wydawcy jest to, aby podobnie jak w grze komputerowej, przejść przez różne stopnie zaawansowania, tym samym zdobywając coraz wyższy poziom wiedzy programistycznej.

Podczas lektury pisma towarzyszą nam dwaj koledzy: Bit i Bajt, którzy będą przekazywać cenne informacje zawarte w oznaczonych na czerwono ramkach: Ciekawostki oraz Warto wiedzieć. W pierwszym wydaniu “Programisty Junior” znajdziecie masę świetnych materiałów dobrze zorientowanych w aktualnych trendach nowoczesnych technologii. Od historii i podstaw działania komputera, systemów liczbowych, chmury, systemów kontroli wersji, do algorytmów, programowania w języku Python, tworzenia gier z wykorzystaniem obiektowego systemu i języka Lua, środowiska Unity czy programowania aplikacji WWW. Zakres zagadnień jest ogromny, a poziom tak zróżnicowany, że każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na wiek. To pierwszy tego typu magazyn, który jest idealnym wypełnieniem luki na polskim rynku prasowym. Gorąco mu kibicujemy!

“Programista Junior” będzie ukazywał się raz na dwa miesiące w czterech wersjach: papierowej, wersji PDF, wersji mobi i ePub, a także w formacie AZW3. Magazyn na papierze można już kupić w Empikach w całej Polsce, dodatkowo opcjonalna jest prenumerata na stronie: https://programistajr.pl/typy-prenumeraty/ Cena pierwszego numeru to 19,90 zł.

Strona magazynu: https://programistajr.pl/

KONKURS (zakończony)!

Dzięki Wydawcy magazynu (Dom Wydawniczy Anna Adamczyk) mamy dla Was egzemplarz “Programisty Junior”, który można wygrać w konkursie. Aby wziąć w nim udział należy odpowiedzieć na pytanie: Od kiedy wydawany jest miesięcznik “Programista”, wersja skierowana do zawodowych programistów i członków zespołów IT?

Odpowiedzi z dopiskiem „konkurs” przesyłajcie na adres info@signum-temporis.pl do środy, 9 października br. Pismo trafi do 5 osoby, która prześle do nas poprawną odpowiedź.* Przy okazji będzie nam niezmiernie miło jeśli polubicie nasz profil na Facebooku!

*Prosimy nie umieszczać swoich danych osobowych w odpowiedziach konkursowych. Poprosimy o nie tylko laureatów konkursów

Komentarze

komentarzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii dzieciaki do kodu, konkursy, Programista Junior, programowanie i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*