Programista Junior – drugi numer magazynu o programowaniu dla dzieci

Zimowy i zarazem drugi numer magazynu “Programista Junior” pojawił się na rynku tuż przed świętami z kolejną, solidną dawką artykułów o programowaniu dla najmłodszych. Pierwszy numer wydania, o którym pisaliśmy TUTAJ, okazał się ogromnym sukcesem, idealnie wypełniając lukę na polskim rynku prasowym, a Wydawca nie tylko nie zwalnia tempa wydając kolejny numer, organizując liczne konkursy i wydarzenia dla dzieci, ale również zapowiadając nowy cykl bezpłatnych e-booków – “Niezbędników młodego programisty”, które z pewnością staną się prawdziwym must have dla każdego komputerowego zapaleńca (sami czekamy na nie z niecierpliwością).

W drugim, świątecznym wydaniu pisma, materiałów jest naprawdę sporo, a zakres tematyczny tak obszerny, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Okładkowym tematem numeru jest Fortnite w Robloxie, obszerny artykuł dla każdego fana gry, dzięki któremu można połączyć dwa światy i stworzyć własnego Fortnite dzięki narzędziu zainstalowanym na naszym komputerze. W jednym z moich ulubionych działów: “Podstawy informatyki”, znajdziecie tym razem informacje o systemie binarnym, kryptografii oraz pracy z systemem kontroli wersji, Gitem. Najmłodsi czytelnicy będą mogli rozpocząć kurs z podstaw języka programowania Scratch, z kolei starsi poznają jeszcze więcej możliwości związanych z Pythonem w cyklu artykułów “Wstęp do języka Python” oraz będą kontynuować tworzenie gry platformowej 2D w Unity (warto tym samym kupować na bieżąco każdy numer pisma lub skorzystać z opcji prenumeraty, by mieć pełne kursy oferowane przez Magazyn). Kontynuowany jest również cykl “Szczypta matematyki w tworzeniu gier”, kurs programowania dla początkujących z PICO-8 oraz Encyklopedia Pokemonów. Ponadto znajdziecie świetne artykuły o LEGO Mindstorms w Pythonie, grafice komputerowej do gier, algorytmach, bezpieczeństwie, komiksy oraz projekt własnej stacji pogodowej. Uff, jest tego naprawdę sporo.

“Programista Junior” to również zasób informacji o ciekawych wydarzeniach, trendach i edukacji w IT. Szczególnie jest mi bliski tekst “Dziewczynki rozkodowują stereotypy”, omawiający stan świadomości społecznej o udziale dziewczyn w IT, który poprawia się z roku na rok dzięki wielu świetnym inicjatywom i projektom, jak chociażby “Dziewczyny na politechniki”, zainicjowany w 2006 roku przez Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Fundację Edukacyjną “Perspektywy”. Powstaje coraz więcej organizacji, których celem jest przełamywanie stereotypów w myśleniu o pracy w branży IT, pokazujących nastolatkom, że kierunki ścisłe są świetnym wyborem, a firmy z sektora nowych technologii są coraz bardziej nowoczesne i otwarte na zatrudnianie najlepszych ekspertów, bez względu na płeć. W magazynie znajdziecie sporo informacji o fundacjach, organizacjach i szkołach programowania, warto się im bliżej przyjrzeć, bo może się okazać, że ogromne możliwości macie tuż za rogiem.

Bądźcie na bieżąco ze wszystkimi informacjami od “Programisty Junior”, zapisując się na newsletter: https://programistajr.pl/#newsletter Poza samym magazynem dzieje się naprawdę sporo i warto śledzić najświeższe wydarzenia. Polecamy!

Strona magazynu: https://programistajr.pl/

Komentarze

komentarzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii dzieciaki do kodu, komiks, Programista Junior, programowanie, recenzja i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*