Zabezpieczenie cyfrowe jest ważną częścią reakcji na incydenty pośmiertne i gromadzenia dowodów. Cyfrowi śledczy gromadzą, przechowują i zarządzają dowodami cyfrowymi w celu wsparcia spraw cywilnych i karnych takich jak: badanie naruszenia zasad organizacyjnych; rozstrzyganie sporów czy analizowanie cyberataków.
Książka „Metody zabezpieczenia cyfrowego” szczegółowo analizuje sposób zabezpieczania i zarządzania danymi cyfrowymi za pomocą narzędzi opartych na systemie Linux. Ten niezbędny przewodnik poprowadzi Cię przez cały proces akwizycji danych. Publikacja obejmuje szeroki zakres praktycznych scenariuszy i sytuacji związanych z obrazowaniem nośników pamięci.
Dzięki skoncentrowaniu się wyłącznie na pozyskaniu i zabezpieczeniu dowodów elektronicznych Metody zabezpieczenia cyfrowego stanowią cenne źródło informacji dla doświadczonych śledczych, chcących podnieść swe umiejętności posługiwania się Linuksem, oraz doświadczonych administratorów systemów linuksowych, którzy zechcą poznać techniki stosowane w ramach informatyki śledczej. Jest to niezbędne kompendium w każdym laboratorium informatyki śledczej.*
Wydawca: PWN (2022)
KONKURS (zakończony)!
Dzięki Wydawnictwu PWN mamy dla Was 2 egzemplarze książki „Metody zabezpieczenia cyfrowego. Pozyskiwanie dowodów narzędziami linuksowymi”! Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytanie: Czym zawodowo zajmuje się Bruce Nikkel, autor książki?
Odpowiedzi z dopiskiem „konkurs” przesyłajcie na adres info@signum-temporis.pl do soboty, 5 lutego br. Książka trafi do 4 i 16 osoby, która prześle do nas poprawną odpowiedź.**
Zapraszamy do śledzenia nas również na Facebooku oraz Instagramie
*Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
**Prosimy nie umieszczać swoich danych osobowych w odpowiedziach konkursowych. Poprosimy o nie tylko laureatów konkursów.