Blue team i cyberbezpieczeństwo – Nadean H. Tanner HELION

Doniesienia o mniej lub bardziej poważnych naruszeniach bezpieczeństwa informacji pojawiają się coraz częściej w wiadomościach i na pierwszych stronach gazet. Żadna poważna firma nie ignoruje znaczenia cyberbezpieczeństwa i wdraża coraz to różniejsze sposoby na zmniejszenie ryzyka cyberataków, a także ich potencjalnego wpływu na działalność przedsiębiorstwa. Firmy starają się za wszelką cenę chronić wrażliwe dane, zapobiegać stratom finansowym w wyniku kradzieży i dużym kosztom, które często wiążą się z odzyskiwaniem skradzionych danych, co również może skończyć się utratą reputacji lub bankructwem. Branża cyberbezpieczeństwa wciąż jest zalewana nowymi produktami, narzędziami i nowymi metodami ataków.

Na rynku istnieje wiele książek na temat cyberbezpieczeństwa, jednak są one najczęściej albo mocno wyspecjalizowane dla fachowców, albo zbyt ogólnikowe dla osób, które już w jakimś stopniu interesują się tą dziedziną. Książka „Blue team i cyberbezpieczeństwo” autorki Nadean H. Tanner, zajmującej się od ponad 20 lat branżą technologiczną, to kompleksowe omówienie kluczowych tematów związanych z cyberbezpieczeństwem zarówno dla osób, które stawiają pierwsze kroki w tym temacie, jak i dla specjalistów z branży IT, którzy chcą przypomnieć sobie podstawy. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu autorka w prosty i strategiczny sposób przedstawia najlepsze praktyki i narzędzia, które są przydatne zarówno dla osób zarządzających bezpieczeństwem, jak i dla inżynierów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i specjalizację.

W książce znalazło się kilka rozdziałów obejmujących tematy o różnym stopniu trudności, w których omówione zostały najważniejsze aspekty bezpieczeństwa informatycznego. Tym samym czytelnicy dowiedzą się dlaczego i jak korzystać z podstawowych narzędzi sieciowych i bezpieczeństwa, takich jak Ping, IPConfig, Tracert, NSLookup, NetStat, PuTTy, jakie są strategie ochrony i obrony, środki ofensywne i zaradcze, poznają różne metody, optymalne rozwiązania i technologie. Autorka prosto i merytorycznie omawia szereg narzędzi i standardów wykorzystywanych do rozwiązywania problemów w systemie Windows, do zarządzania podatnościami na niebezpieczeństwa, do monitorowania, w tym wykrywania włamań opartego na analizie logów, do ochrony komunikacji bezprzewodowej, do zarządzania dostępem, logami, i wiele więcej. Dzięki temu czytelnicy nie tylko poznają teorię, ale również będą w stanie zaimplementować przedstawione rozwiązania do codziennego użytku. Dodatkowo w książce znaleźć można wiele praktycznych ćwiczeń, tabeli, wykresów, rysunków, wskazówek oraz kluczowe terminy i dodatek szkoleniowy dotyczący systemu Linux.

Podręcznik „Blue team i cyberbezpieczeństwo” to doskonałe źródło praktycznych informacji dla każdego, kto interesuje się lub zajmuje bezpieczeństwem, zarówno specjalistów ds. bezpieczeństwa IT, analityków technicznych, menedżerów, kierowników, inżynierów i studentów.

Wydawca: Helion (2021)

Komentarze

komentarzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Helion, programowanie, recenzja i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*