Pasja testowania. Wydanie II rozszerzone – Krzysztof Jadczyk HELION

„Pasja testowania” Krzysztofa Jadczyka, doczekała się drugiego, rozszerzonego wydania, tym razem również na papierze. To książka skierowana szczególnie do osób, które myślą o przebranżowieniu, chcą sprawdzić się w podstawach testowania i zdecydować czy zawód testera oprogramowania jest w ogóle dla nich odpowiedni. Tym bardziej, że branża IT kusi z każdej strony. Atakowani jesteśmy szkoleniami, bootcampami, kursami, które reklamują, że testowanie to najłatwiejszy start w IT i każdy może zostać testerem, jednak podobnie jak inne zawody, również ten nie jest stworzony dla każdego. Autor książki prezentuje podstawowe zagadnienia i narzędzia, już na wstępie podkreślając, że materiał to jedynie zajawka pewnych tematów do dalszego przestudiowania. Przedstawia plusy i minusy pracy testera, swoje doświadczenia odnośnie projektów, w jakich brał udział oraz obala wiele mitów dotyczących testowania oprogramowania (przy okazji polecam artykuł ze strony testerzy.pl). Z drugiej strony stara się zaszczepić pasję do testowania wśród osób początkujących, dając również możliwość przetestowania się w tej roli.

Dzięki książce czytelnik dowie się między innymi, jakie cechy powinien posiadać tester, również w obliczu pandemii, od czego zacząć naukę i z jakich źródeł czerpać wiedzę, czym jest testowanie i jakie są absolutne podstawy podstaw, a także czego uczyć się dodatkowo i z jakich narzędzi korzystać. „Pasję testowania” czyta się szybko, napisana jest lekkim i przystępnym językiem, dosadnie, z dystansem i szczerością. Krzysztof Jadczyk podrzuca wiele cennych spostrzeżeń i wskazówek, ilustracji i wykresów, a także zadań, dzięki którym można sprawdzić stopień zrozumienia przerobionego materiału, swoje predyspozycje i czy kariera testera oprogramowania jest tą odpowiednią ścieżką zawodową. Osoby z doświadczeniem w testowaniu również znajdą w książce coś dla siebie, szczególnie pod kątem podstaw zarządzania i pracy w środowisku Agile. Jest to również świetna powtórka podstaw oraz możliwość poznania innej perspektywy, doświadczeń i aktualnych trendów w testingu.

Wydawca: Helion (2021)

Komentarze

komentarzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Helion, recenzja, testowanie i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*