JavaScript dla dzieci dla bystrzaków – Chris Minnick, Eva Holland HELION (Konkurs)

Nowy rok, nowe programistyczne wyzwania przed nami. Jeśli umieściliście na swojej liście postanowień naukę JavaScriptu, ale zupełnie nie wiecie od czego zacząć, Wydawnictwo Helion przychodzi z pomocą – wydaną właśnie książką “JavaScript dla dzieci dla bystrzaków”, w której znajdziecie 15 zabawnych i inspirujących projektów. Po poradnik mogą sięgnąć dzieci i nastolatkowie, ale również dorośli, którzy nie do końca rozumieją czym jest programowanie, a chcieliby to szybko zmienić. Tym bardziej, że JavaScript to wciąż jeden z najpopularniejszych i najbardziej pożądanych na rynku języków programowania, z którym każdy z nas styka się na co dzień, gdyż jego najczęściej spotykanym zastosowaniem są strony internetowe. Używa go przeglądarka Chrome, Firefox, Opera czy Internet Explorer. JavaScript (w skrócie JS) to skryptowy język programowania, który jest nie tylko wszechstronny, ale również bardzo elastyczny. Dzięki niemu możemy tworzyć nie tylko całe serwisy internetowe, ale również sterować wieloma urządzeniami. To potężny język programowania, którego podstaw można się szybko nauczyć, ale niezbędne są determinacja, wyobraźnia i oczywiście odpowiednie materiały.

“JavaScript dla dzieci dla bystrzaków” to podręcznik angażujący, zawierający małe, zorientowane na osiągnięcie celu projekty, dzięki którym nauczycie się kluczowych pojęć programistycznych, jednocześnie tworząc aplikacje, gry i wiele innych fajnych rzeczy. Autorzy książki, Chris Minnick i Eva Holland, przedstawiają techniczne tematy w zabawny i interaktywny sposób, zachęcając przede wszystkim do nieustannych ćwiczeń, w myśl zasady, że tylko poprzez ciągłe kodowanie można zostać lepszym programistą. Starannie wyjaśniają najważniejsze koncepty: podstawowe struktury programów javascriptowych, wyrażenia i operatory, funkcje, pisanie pętli czy pracę w kodem JSa, HTML5, CSS3. Poznacie nie tylko sam język, ale również narzędzia, techniki oraz społeczność, która jest wokół niego zbudowana.

Ogromnie cieszy, że na rynku pojawia się coraz więcej publikacji dla młodych technologicznych zapaleńców, tym bardziej, że nie każde dziecko ma możliwość nauki programowania w szkole na lekcjach informatyki, ani nie ma w okolicy organizacji zapewniającej takiej edukacji. Warto podkreślić, że szkół programowania dla najmłodszych, oferujących zarówno płatne jak i całkowicie darmowe zajęcia z kodowania, jest w Polsce coraz więcej (staramy się na bieżąco Was o nich informować na naszym Facebooku), jednak ich siedziby znajdują się najczęściej w większych miastach. Do pracy z książką “JavaScript dla dzieci dla bystrzaków” potrzeba jedynie komputera, dostępu do internetu oraz przeglądarki internetowej. Już w pierwszym rozdziale odpalicie narzędzia dla deweloperów i zaczniecie korzystać z konsoli. Będziecie majsterkować z aplikacjami internetowymi i stworzycie masę ciekawych projektów: animowanego robota o imieniu Douglas, Superkalkulator, gry słowne i przygodowe, liczne programy oraz stronę internetową. Dzięki temu zyskacie wiedzę z zakresu podstawowych zasad programowania, która jest niezbędna do dalszego, bardziej skomplikowanego i samodzielnego kodowania.

Pamiętajcie: “Tak jak jedynym sposobem na przyszłe koncertowanie w Sali Kongresowej jest ćwiczenie, ćwiczenie i jeszcze raz ćwiczenie, tak jedynym sposobem na zostanie lepszym programistą jest kodowanie, kodowanie i jeszcze raz kodowanie!

Wydawnictwo: Helion / Septem (2020)

KONKURS (zakończony)!

Dzięki Wydawnictwu Helion mamy dla Was egzemplarz książki “JavaScript dla dzieci dla bystrzaków”. Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytanie: Jak brzmi tytuł innej książki z serii “dla młodych bystrzaków” duetu Chris Minnick i Eva Holland, która ukazała się w Polsce w marcu zeszłego roku?

Odpowiedzi z dopiskiem „konkurs” przesyłajcie na adres info@signum-temporis.pl do piątku 7 lutego br. Książka trafi do 9 osoby, która prześle do nas poprawną odpowiedź.*

Zapraszamy do śledzenia nas również na Facebooku oraz Instagramie!

*Prosimy nie umieszczać swoich danych osobowych w odpowiedziach konkursowych. Poprosimy o nie tylko laureatów konkursów.

Komentarze

komentarzy

Ten wpis został opublikowany w kategorii dzieciaki do kodu, Helion, konkursy, programowanie, recenzja i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*